סיכום יומי : שבע שריפות פרצו בגזרת עוטף עזההחל משעות הבוקר פרצו שבע שריפות באזור עוטף עזה כאשר כולם עקב בלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. ביישובים מפלסים, ניר עם, עין השלשה. צוותי כיבוי אש בסיוע צה"ל, קק"ל, רשות הטבע והגנים ורבש"צים השיגו שליטה על כל השריפות

צילום איציק איפרגן

טרור הבלונים הנשלחים מעזה לא נפסק, עד כה פרצו 1,269 שריפותובהם 30 אלף דונמים נשרפו מתוכם מעל 11 אלף דונמים שמורות טבע של רשות הטבע והגנים, וקרוב ל-10 אלף דונמים יערות של שטחי קק"ל.

מדובר בארבעה חודשים של חוסר ביטחון לאזרחים, ריח עשן , נזק לבעלי חיים ונזק לטבע.

רבש"צים, לוחמי אש צוותי קק"ל ורט"ג (רשות הטבע והגנים) ומתנדבים מכל רחבי הארץ התגייסו להילחם בטרור מעזה.

בנוסף לעול והקושי הרב אותו סופגים הן העוסקים במלאכה והן התושבים ביישובי הדרום,  מתברר שהצתת השדות עולה הרבה מאוד כסף. הנזק הישיר והעקיף, התפעול והפיצויים נאמדים בכ-30 מיליון שקלים. עד כה הוגשו 164 תביעות נזיקין של חקלאים בסכום של 12 מיליון שקלים. 50% מהן כבר שולמו והיתר קיבלו מקדמה של מחצית מהסכום בהתאם להנחיית שר האוצר.

הפסקת האש האחרונה שנסגרה בין ישראל לחמאס היתה אמורה לכלול גם את הפסקת הפרחת העפיפונים  והבלונים לעבר ישראל, אך רק בשבועיים האחרונים אירעו כמה שרפות כתוצאה משיגורם. בצה"ל נעשים מאמצים גדולים לאתר וליירט את הבלונים ולפגוע בחוליות המשגרים, אך פתרון אפקטיבי  עדיין לא נראה באופק והמצב  ממשיך להידרדר .

צילום דודי מודן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה