התיירים מצרפת בביקור בעוטף עזהמאות תיירים מצרפת שנהנים מחופשה בארץ הגיעו היום (ג', 7.8) לסיור של קק"ל ביישובי עוטף עזה. הסיור התקיים כחלק מפעילות קק"ל צרפת להעלאת המודעות לטרור העפיפונים והרקטות בחודשים האחרונים.

קרן קימת לישראל הוציאה היום (ג') כמאה וחמישים תיירים שהגיעו מצרפת לחופשה בישראל לסיור בעוטף עזה. הסיור הוא המשך לפעילות חינוכית-הסברתית שקק"ל מקיימת בצרפת בנוגע לטרור העפיפונים ולירי מכיוון עזה בחודשים האחרונים.

את הסיור החלו התיירים ביד מרדכי ומשם נסעו לישובים השונים לראות את הנזקים שנוצרו במהלך החודשים האחרונים. במהלך הסיור נפגשו התיירים עם תושבים שונים שסיפרו על שגרת יומם בצל הטרור ועל הפגיעה בצומח וביערות בסביבה. בנוסף נפגשו התיירים עם כבאי קק"ל, לאחר שבחודש האחרון התחייבה הקהילה של קק"ל צרפת לתרום כבאית חדשה בעקבות השריפות ביערות מסביב ליישובי העוטף.

הסיור הגיע גם למשתלת גילת שם הסבירו אנשי קק"ל לתיירים על עבודות השיקום הרבות ועל הנטיעות הביטחוניות שקק"ל מקיימת בישובים צמודי-הגדר. לסיום ביקרו התיירים גם בפרויקטים שונים של קק"ל באזור כמו לדוגמה שיקום נחל באר שבע.

 קבוצת תיירים בעוטף עזה- צילום יוסי איפרגן קק"ל

"כחלק ממאמצי קק"ל לחבר בין תושבי צרפת לבין הפריפריה ותושבי ישראל בחרנו השנה להביא את התיירים לראות, להרגיש ולפגוש את הנזק בעוטף עזה, הפיזי, הכלכלי והרגשי" הסביר אפרים אדרי, שליח קק"ל בצרפת. "בחודשים האחרונים אנו עובדים בעיקר על העלאת המודעות של טרור העפיפונים והנזקים האדירים ליערות ולתושבים באזור. סיור כמו זה שקיימנו חזק יותר מכל הרצאה, תמונה או שיעור שהם עוברים בפריז.

אלה אנשים ששומעים הרבה על ישראל, על פעילות קק"ל למען הפריפריה וכאן הייתה לנו הזדמנות להראות להם כיצד הכל מתחבר ובא לידי ביטוי. לימדנו אותם על ההיסטוריה של הנגב, הישובים וכמובן על האיומים האחרונים. אני מקווה שכעת, כשיחזרו לצרפת, ידעו להסביר לחבריהם ולשתף אותם במראות שראו ובסיפורים של האנשים שפגשו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה