מלחמת סייבר: חמאס מנסה להשתלט על טלפונים של ישראליםחברת מודיעין הסייבר Clearsky חשפה היום מזימה של ארגון הטרור חמאס לריגול אחר ישראלים. בשלב זה לא ידוע כיצד ניתן למחוק כליל את האפליקציה שמשדרת את נתוני המשתמש

צילום מסך: clearsky

חברת מודיעין הסייבר הישראלית ClearSky הודיעה הערב (יום ה') כי ארגון הטרור מפיץ בשעות האחרונות תוכנת ריגול לסמארטפונים, המתחזה לאפליקציית "צבע אדום" (אפליקציה שמקפיצה התראות צבע אדום בעת שיגור טילים). חמאס מנסה לגרום לישראלים להתקין את התוכנה הזדונית על הסמארטפונים שלהם בניסיון להשתלט על המכשירים ולרגל אחריהם.

אל האפליקציה הזדונית מגיעים דרך אתר אינטרנט מזוייף המתחזה לאתר "צבע האדום" הישראלי. בחמאס מנסים, לפי ההערכה, לפתות ישראלים להוריד את האפליקציה המזויפת מהאתר הזה באמצעות פרופילים מזוייפים בפייסבוק או בוטים בטוויטר, מיילים ודרכים נוספות.

מנכ"ל Clearsky בועז דולב מסר כי "במסגרת פעילות הניטור שלנו גילינו את האתרים המתחזים שמובילים להורדת תוכנה זדונית. כאשר מורידים את האפליקציה, היא משתלטת על הטלפון הסלולרי ומאפשרת למפעיל לעקוב אחר המכשיר, ליטול את מיקומו, לבצע צילומים, הקלטות שמע, ולבצע באמצעותו שיחות, משלוח הודעות וכל פעולה אחרת שהמכשיר יודע לבצע". לדבריו, "על פי סדרה של נתונים שנאספו, ניתן לראות כי חמאס תזמן את המתקפה כזרוע הסייבר של מתקפת הרקטות הנוכחית על ישראל".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה