מנכ"ל אסותא מאיים - "בית החולים באשדוד ייסגר עד סוף השנה"בדיון שנערך בוועדת הכספים של הכנסת על הגירעונות של בתי החולים הציבוריים, התריע מנכ"ל אסותא - "בלי התערבות מידית של המדינה, בית החולים אסותא אשדוד ייסגר עד הרבעון האחרון של השנה, וזה לא איום סרק".

אסותא אשדוד

מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים, פרופ' ארי שמיס, הזהיר בישיבה שנערכה בשבוע שעבר בוועדת הכספים של הכנסת על גירעונות בתי החולים הציבוריים (שאינם ממשלתיים).

כפי שפרסמנו באשדוד נט - אסותא אשדוד נמצא כבר היום בגירעון שנתי של כ–150 עד 200 מיליון שקל ומבקש סיוע כספי מהמדינה. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הבהיר בדיון כי המדינה תסייע לאסותא אשדוד כפי שסייעה ללניאדו והדסה שנקלעו לגירעון גדול, אך תתנה זאת בהצבת חשב מלווה — כפי שנעשה באותם מקרים.

מנכ"ל אסותא דחה את הטענות כי בית החולים גייס לשורותיו רופאים באמצעות שכר מוגדל ביחס למה שקיבלו בבתי החולים האחרים, והסביר כי חלק גדול מהרופאים שהצטרפו לבית החולים יצאו לחופשה ללא תשלום מבתי החולים הקודמים שלהם כדי לא לקחת סיכון מיותר במעבר לאסותא אשדוד. אם הם לא ירגישו שנמצא פתרון לגירעון — הם יחזרו למקום העבודה הקודם שלהם — ובית החולים לא יוכל לפעול.

בעוד בתי החולים הממשלתיים צוברים גירעון מצרפי של כ–2 מיליארד שקל בשנה, שמכוסה על ידי הממשלה, בתי החולים הציבוריים מקבלים תמיכה כוללת של 200 מיליון שקל בלבד — ורבים מהם מדווחים על גירעונות קשים ואף סכנת קריסה.

שר הבריאות ליצמן, הגיב כי "התקציב שניתן לבתי חולים ממשלתיים הוא 1.86 מיליארד שקל, הפער גדול (לעומת 200 מיליון שקל לכל שאר בתי החולים)". ויש לתת תוספת של מיליארד שקל לבתי החולים הציבוריים.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה