שנה טובה ומארחת: אזרח ותיק כבר הזמנתם לארוחת החג?השנה לא משאירים אותם לבד. המשרד לשוויון חברתי קורא למשפחות מכל רחבי הארץ לארח אזרחים ותיקים הסובלים מבדידות

מדי שנה, לקראת החגים, מגיעות אל המשרד לשוויון חברתי פניות של אזרחים ותיקים, שמספרים על תחושת מצוקה הנובעת מבדידות. לחלקם אין ילדים, אחרים התאלמנו, ויש כאלה שילדיהם ונכדיהם מתגוררים בחו"ל. וכך, דווקא בטיימינג הכי משפחתי, בראש השנה ובפסח, הם מוצאים את עצמם ללא חברה בחג.

פותחים את השנה ואת הדלת | המחשה: שאטרסטוק

בשנה החולפת התקבלו במשרד לשוויון חברתי למעלה מ-2,000 פניות של אזרחים ותיקים, שהתלוננו על בדידות ודיווחו על מצוקות חיים הנובעות מכך.

בהמשך למיזמים מפיגי הבדידות שמפעיל המשרד, כמו "כאן גרים" בשיתוף סטודנטים, הושק קמפיין "פותחים שנה יחד", שקורא למשפחות לארח בערב ראש השנה אזרחים ותיקים שאין להם היכן לקיים את ערב החג.

באמצעות הקמפיין, קורא המשרד לציבור בישראל להזמין לביתו אזרחים ותיקים שאין להם היכן לחגוג את החג. במקביל, מופנית קריאה לאזרחים ותיקים, המעוניינים להתארח בערב החג, להירשם במוקד 8840*, שיקשר בין שני הצדדים.  

היוזמה הועלתה לראשונה לפני שנתיים על ידי השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, וזכתה להיענות רבה. בערב ראש השנה החולף התקבלו במוקד כ-800 פניות של משפחות שביקשו לארח, ושל מאות קשישים שביקשו להתארח.

אנשי המשרד ערכו את התיאום ביניהם, תוך שהם לוקחים בחשבון נתונים כמו קרבה גיאוגרפית, אוריינטציה עדתית, כשרות ומסורתיות – במטרה להגיע לשיבוץ והתאמה טובים ככל האפשר.

"הערבות ההדדית היא מהותו של עם ישראל", אומרת גמליאל. "אני בטוחה שהציבור יתגייס בהמוניו גם בראש השנה הבא עלינו לטובה, ולא יותיר אף אזרחית או אזרח ותיק לחגוג לבד".

מעוניינים לארח או להתארח?

פנו למוקד 8840* או לאתר המשרד לשוויון חברתי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה