פניה נרגשת של אב מהישוב ניצן, שכמעט איבד את בתו בת השנה וחצי בגלל אלרגיה לחלבלפני יומיים, בעקבות אלרגיה קשה לחלב, משפחת כהן מהישוב ניצן כמעט ואיבדה את בתם בת השנה וחצי בלבד. אחרי שחרורה של הילדה מבית החולים, פונה האב דרך עמוד הפייסבוק שלו ומבקש לתת לבתו אפשרות לא לגדול כחריגה

צילום: באדיבות האב

פוסט מרגש של רוניאל כהן, תושב הישוב ניצן מועצה אזורית חוף אשקלון , חושף שוב את הסכנת חיים שיש לחלק מהילדים בעקבות אלרגיה חמורה לחלב. אחרי שאושפזו בבית החולים אסותא באשדוד, טופלו ושוחררו לביתם, רוניאל מציף בפוסט בו הוא מספר על האירוע, הוא מבקש לגלות אמפתיה לבעלי הרגישות והאלרגיה לחלב - כדי שגם בתו תזכה לחיים ולא תרגיש חריגה.

הפוסט של רוניאל - לא נגענו:

27.8.18 השעה 21:00 יהלי מבקשת מסבתא שלה שוקו. עד כאן כמו כל ילדה קטנה שמבקשת ממבוגר להכין לה לשתות שוקו קר וטעים.
אבל יהלי היא לא כמו כל ילדה רגילה, יהלי היא אלרגית לחלב ברמה מסכנת חיים.


אתמול יהלי הקטנה שלנו שתתה בטעות חלב עיזים במקום חלב סויה עקב התבלבלות בבקבוק החלב, הכל מתוך חוסר תשומת לב, פשוט כי רגילים להשתמש בחלב רגיל.

לאחר מספר דקות יהלי החלה להשתעל ולהשתנק. מיד זינקתי למגירה שלפתי את המזרק אפיפן שקיבלתי מהרופא אלרגיה והזרקתי לה ישר לתוך הרגל, כמו שלימדו אותי. יהלי כמובן צרחה מהכאב של הזריקה אבל כמובן זה לטובתה לעזור לה לנשום כמו שצריך, למנוע בצקות בגרון שעלול להתנפח עקב התגובה האלרגית. אבל זה לא ממש עזר. לאחר 20 דק' שוב פעם אלרגיה ברמה יותר חמורה - יהלי התחילה שוב להשתעל ולהקיא והעור הפך להיות אדום עם שלפוחיות. פה כבר לא לקחנו סיכון והזמנו ניידת טיפול נמרץ, שהגיעה ממש תוך מס' דקות. לאחר שעלינו לאמבולנס יהלי קיבלה מנה נוספת של אדרנלין על מנת לייצב את מצבה האלרגי ובשביל למנוע התפתחות נוספת. טסנו לבית חולים שם היא המשיכה בקבלת תרופות נוספות על מנת לייצב את מצבה.


ב"ה הכל התייצב. העברנו את הלילה בבית החולים אסותא אשדוד עם רופאים ואחיות מקסימות שדאגו לנו וליהלי ונתנו לה טיפול רפואי יוצא מן הכלל! באמת גילו רגישות ואמפתיה שבחיים לא נתקלתי.


לצערינו, השבוע נתקלנו בחוסר רגישות וחוסר אמפתיה. היינו באסיפת הורים במעון שבו יהלי צריכה להתחיל את שנת הלימודים הקרובה. לצערי המעון לא מוכן לשנות את התפריט של ארוחת הבוקר לצמחוני/פרווה, על מנת שיהלי לא תיחשף למוצרי חלב כי היא הרי אלרגית ברמה מסכנת חיים, כבר אמרנו.


אז המעון לא מוכן לשנות את תפריט ארוחת הבוקר לטובת ילדה אחת ,שכל מה שהיא מבקשת זה להישאר בחיים.
וזה נראה לי הבקשה הכי לגיטמית בעולם לא להכניס דברי חלב לכיתה בה היא תהיה בשביל לשמור עליה באזור סטרילי, בשביל לא להכנס לסכנת חיים.


סייעת נוספת על חשבוננו לא בא בחשבון, כי מי יכניס ילדה למעון שהתשלום החודשי על השהות שלה יהפוך להיות 8000₪ בחודש?
אז רק בקשה קטנה: תגלו אמפתיה לאלרגיים ותתייחסו אליהם בצורה שווה - כי הם בסה"כ רק רוצים לחיות

אשמח שתשתפו אולי נצליח לגרום לשינוי..."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה