המצלמה החדשה של משטרת התנועה שיודעת עליכם הכל! (וידאו)משטרת התנועה מכניסה לפעולה מצלמה חדשה שעשויה לשנות את כללי המשחק בכבישים, שכן נתוני הרישוי של הרכבים והנהגים יוקפצו אוטומטית ע"י המצלמה מבלי לעצור את הרכבים. צפו בשיטת הפעולה החדשה

רגע לפני תקופת החגים, שמאופיינת בתנועת מטיילים ערה בדרום, מכניס מחוז הדרום במשטרת התנועה לפעילות נרחבת את מערך מצלמות ה-LPR, מצלמות הקוראות את נתוני הרכב ובעליו ממשרדי הרישוי ומרישום המשטרה ע"פ מספר הרישוי שלו, כך מפרסם הבוקר אתר 'וואלה'.

מדובר בתפיסה טכנולוגית חדשנית, הנשענת על מערכת "עין הנץ" של המשטרה הפעילה מזה תקופה לא קצרה בה עושה מחוז הדרום של משטרת ישראל שימוש בשיתוף גורמים טכנולוגיים במטה הארצי. מטרת המערכת היא לשפר את רמת הבטיחות והביטחון האישי בכבישי הדרום.

setImageBanner('eefc36b4-7a43-4380-9e1a-d4eca2adad8a','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

התפיסה המבצעית מאחורי המצלמות הפעילות מאז אפריל באופן מוגבר היא הגעה ממוקדת לגורמים מסכני החיים בהיבט הנהיגה וכלי הרכב. המערכת המחולקת בפריסה שלה בין צמתים ראשיים ומיקומים ניידים המוקמים בשטח, מצלמת את המכוניות החולפות על פני המצלמה.

זו "קוראת" את לוחיות הרישוי של המכוניות ומצליבה אותם עם מסד הנתונים של המשטרה, משרד התחבורה וגורמים נוספים. ברגע שנתוני המכונית או הנהג הנקלטים מייצרים "בינגו" – הצלבה עם נתונים המצדיקים עיכוב של הנהג לבדיקה, נעצר הרכב במחסום המשטרתי הקרוב. בסרטון המצורף ניתן לראות את המערכת בפעולה במהלך אכיפה ניידת של תחנת רהט במחוז הדרו.

השימוש במערכת הזו, שנעשה מזה מספר חודשים, כבר מניב תוצאות. בעיקר במאבק המתמיד של המשטרה "לנפות" ממשתמשי הכביש את אותם נהגים וכלי רכב המהווים סיכון לשאר משתמשי הכביש. על פי הנתונים שהגיעו אלינו, המספרים אודות המתרחש בדרום בהחלט מצריכים עבודה כזו והרבה ממנה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה