שירותים דיגיטלים חדשים לתושבי עוטף עזהשר התקשורת איוב קרא ומנכ"ל הדואר דני גולדשטיין ביקרו ביום חמישי בישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. מטרת הפגישה היא ליצור נגישות עבור שירות בנק הדואר לתושבי עוטף עזה באמצעות דואר נע כבר בימים הקרובים ולסייע להקמת סניף דואר בנתיב העשרה ובבאר גנים.

צילום יאיר הרוש

ביקור של השר החל במושב נתיב העשרה , שם פגשו תושבים ונציגות צח"י (צוות חירום ישובי) ושמעו על דרך ההתמודדות עם השריפות מטרור העפיפונים.

הוחלט כי תיבחן הדרך לסייע למושב להקים סניף דואר ובינתיים, בימים הקרובים, יחל שירות חדש של דואר נע של בנק הדואר כדי לתת מענה לתושבים במקום לנסוע לסניף באשקלון. מנכ"ל הדואר, דני גולדשטיין, אמר: "בנק הדואר יגיע לכאן כל יום כדי לתת שירות בנקאות גם לעובדים הזרים וגם לתושבי המקום ובסך הכל, בזמן חירום, שירותי הדואר ימשיכו לתפקד ויגיעו כל יום ובזמן. אנחנו נמצאים פה למען התושבים".

עוד סוכם עם השר כי כל מרחב עוטף עזה ירושת בתקשורת סולארית על מנת להתמודד בעתיד עם תרחיש של נפילת מערכת חשמל או נפילת מערכת התקשורת הקיימת. את הביקור במושב חתמו בתצפית על אזור עזה והמרחב החקלאי.

הביקור המשיך בקיבוץ כרמיה, שם שמעו מתושבים על התרחבות הקיבוץ ועל התמודדותם עם המצב הביטחוני.

הסיור הסתיים בבאר גנים, המורכב ברובו ממפוני גוש קטיף. שר התקשורת הזכיר כי היה בין השרים הבודדים שהתנגדו להליך ההינתקות מגוש קטיף בשעתו. כדי לייעל את מתן השירות לתושב, סוכם כי כבר בתחילת 2019 תוקם בבאר גנים סוכנות דואר ויוצבו עוד 150 תיבות דואר.

השר נענה בחיוב לבקשת המועצה להקים תחנת רדיו מקומית, עם תדר מוגדר משלה, שגם תיתן מענה לתלמידי מגמת תקשורת במוסדות החינוך במועצה. עוד הציע השר לבחון את הדרך להפוך את המועצה ל"מועצה חכמה", בה הקידמה הטכנולוגית תייעל את התקשורת במרחב, כמו גלישה באינטרנט עם WI FI במרחב ועוד.

"לא סתם הגעתי לכאן היום", אמר השר קרא בהתרגשות, "זה בדיוק תאריך נפילת אחד מחברי הטובים, סגן מפקד אוגדת עזה, אל"מ נביה מרעי ז"ל לפני 22 שנה, אחד המפקדים המהוללים שהיה לו עתיד גדול. אני מקווה שכל האיזור הזה ייקרא על שמו יום אחד. עד שיגיע שלום, אני מאחל שתושבי נתיב העשרה ועוטף עזה יהיה להם שקט ונעשה הכל כדי שזה יקרה". במועצה האזורית חוף אשקלון בירכו על הביקור החם שיזם שר התקשורת, על הבעת הסולידריות והדאגה הכנה לתושבים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה