הפיגוע בברקן הבוקר : אבל כבד במשפחת חג'בי ממושב ניר ישראלזיו חג'בי מראשון לציון במקור ממושב ניר ישראל במועצה האזורית חוף אשקלון, נרצח הבוקר בפיגוע הירי שהתרחש באזור התעשייה ברקן. זיו בן 35, הוא אב לתאומים בני שבע ולילד בן 4, חג'בי עבד במפעל שבאזור התעשייה במשך שלוש שנים כרואה חשבון של החברה , הלווייתו תיערך מחר ה-8 באוקטובר, בשעה 14:00 במושב ניר ישראל.

בפיגוע בברקן נרצחו שניים - זיו חג'בי (35) וקים לבנגרונד-יחזקאל (28) הי"ד, שניהם עובדים במפעל אלון.  פיגוע הירי ארע במפעל באזור התעשייה ברקן שבדרום השומרון. אישה נוספת, בת 54, נורתה ונפצעה באורח בינוני ויציב כשהיא סובלת מפציעה חודרת בפלג גופה העליון. המחבל, עובד המפעל במשך כארבעה חודשים, נמלט מהמקום.

ההרוגים נמצאו כשהם כפותים וככל הנראה נורו מטווח קצר. בעקבות מעצור שהיה למחבל בנשק הוא הפסיק את הירי וברח מהמפעל. צוות מד"א העניק לשלושתם טיפול רפואי במקום ופינה את הפצועה לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה, שם היא הועברה לחדר הטראומה. החשוד בפיגוע, אשרף אבו שחה בן ה-23 מהכפר שווייקה, ירה באמצעות רובה "גוסט" בטרם נמלט. היום כתב החשוד בפיגוע בחשבון הפייסבוק שלו: "אלוהים, תבשר לי את מה שאני מייחל לו. אתה גדול המבשרים".

דוברות זק״א: לאחר שעות רבות מתנדבי זק״א סיימו לטפל בזירת הפיגוע הרצחני אסף ברוכי מפקד זק״א גזרת בנימין מספר בדמעות: ״כשהגעתי לזירה הבנתי שזה ככה״נ אירוע על רקע לאומני. אני מתנדב כעשרים שנה בארגון בזק״א, בהם הגעתי לטפל בהרבה מקרים קשים בהם נרצחו אנשים נשים וטף על קידוש השם ע״י בני עוולה. היום כשהגעתי לזירה ביחד עם עוד מספר מתנדבי זק״א המחזה שהתגלה לעיני לא אשכח לעולם.

"מחבל נתעב רצח בדם קר והוציא להורג ביריות שני מבוגרים בצורה אכזרית, אישה בת 28 עובדת במפעל ומנהל במקום כבן 40. האכזריות היתה ניכרת בזירה הקשה. אני ומתנדבי זק״א נוספים טיפלנו במסירות ובנחישות, שמנו את הרגש ואת העצב בצד וטיפלנו בזירה בצורה מקצועית והלכתית."

״ גופות הנרצחים הועברו למכון אבו כביר לצורך המשך טיפול המשטרה וסיום החקירה. אנו בתפילה לריבונו של עולם שירחם על בניו עם ישראל שזה יהיה באסון האחרון שיאמר לצרותינו די."

זיו חג'בי ז"ל

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר כי "מתנהלים כרגע שני מאמצים - מרדף אחרי המחבל באמצעות כוחות מתוגברים וחקירת האירוע עם שב"כ". לדבריו, המחבל נשא אישור עבודה באזור התעשייה, "אבל עדיין צריך לבדוק איך נכנס עם נשק, וזה ייבדק. יכול להיות שיש לו עוד מוטיבים חוץ מהרקע הלאומני אבל זה עדיין פיגוע טרור"

כוחות צה"ל סורקים את המקום

"הוא מחבל חמוש במנוסה ולכן עושים מאמצים רבים לתפוס אותו עם מירב הכוחות שיש לנו, כדי ולסיים את המרדף הזה", אמר תא"ל מנליס. "כל הסימנים ללמה זה פיגוע הם חלק מהחקירה ולא ניכנס אליהם לפני שהוא ייעצר וייתפס".

הוריו של זיו חג'בי ז"ל בן 35 הסכימו לתרום את איבריו ולהציל חיים, יונצלו קרניות עור  -לטיפול בכוויות ,גידים- לטפל בפציעות אורטופדיות

מועד הלוויה

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה