משטרת התנועה: מצלמות המהירות א-3 חוזרות לפעילות מבצעיתאחרי ארבעה חודשים, המשטרה מודיעה שמתחדשת האכיפה באמצעות מצלמות המהירות א-3. בחודש יוני הוקפאה חלוקת הדוחות מהמצלמות בעקבות דיון משפטי ששם בספק את אמינות המצלמות. מהנדסי הטכניון בדקו את אמינות המצלמות, ולדברי המשטרה נקבע כי "המצלמות מדויקות ומהימנות"

צילום: ארכיון

בעקבות סימני שאלה שהתעוררו בנוגע לפעולתה של מערכת מצלמות א-3, הוחלט לערוך שורת בדיקות מעמיקות ומקיפות על מנת לבחון האם מהימנותה של המערכת משביעת רצון. לאור זאת, נתקבלה בחודש יוני החלטה להקפיא את ההליכים המשפטיים ואת גביית הקנסות המתבססים על פעולת המערכת. 

היום מודיע אגף התנועה במשטרת ישראל כי מהנדסי הטכניון העבירו למשטרת ישראל דו"ח סיכום של ממצאי הבדיקות שנערכו לבקשתה למערכת המצלמות א-3. "הדו"ח מלמד כי במערכת א-3, דיוק מדידת המהירות ודיוק ממוצע כלל הבדיקות, עומד בדרישות ההמלצות הבינלאומיות של מצלמות א-3, וכי המצלמות מדויקות ומהימנות", נכתב בהודעת המשטרה.

הדו"ח המסכם הוצג גם לפרקליטות המדינה. הפרקליטות ערכה בחינה אשר כללה בירור כלל הנקודות אשר היו דרושות הבהרה במישור המשפטי. בהמשך לבדיקה זו, ניתן אישור הפרקליטות להמשך ניהול דו"חות המופקים ממערכת א-3  בבתי המשפט לתעבורה.

בעקבות אישור הפרקליטות, במשטרה נותנים ארכה נוספת לתשלום הדוחות שהופקו על ידי המערכת. המועד האחרון לתשלום הקנס המקורי, נקבע ליום 15.10.18. מועד זה יוארך כך שניתן יהיה לשלם את כלל הדו"חות עד ליום 15.11.18. 

דו"חות הזמנה לדין, ודו"חות ברירת משפט בהם הוגשה בקשה להישפט במסגרת המועד הקבוע בחוק, וטרם נקבע מועד דיון בעניינם, ייקבעו לדיון בבתי המשפט לתעבורה בהתאם למועדים שיוקצו ע"י בית המשפט.

לגבי עבירות תנועה שתועדו במצלמות א-3 בתקופה מאז נמסרה הודעה על הקפאת הדו"חות ועד למועד הודעה זו, הרי שהודעה בעניין זה תימסר בהמשך. 

במשטרה מציינים כי "המצלמות יחזרו לתעד עבירות תנועה ולהנפיק דו"חות לנהגים הנוסעים במהירות החורגת מהמותר בחוק ובכך מסכנים חייהם ואת חיי ייתר משתמשי הדרך. אגף התנועה במשטרת ישראל ימשיך לפעול בנחישות לצמצום עבריינות בכבישים ולהצלת חיים".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה