שובה ישראל: קריאת קודש לשבת האחרונה של השנה

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('66fb95bb-186e-4f72-8022-1dea25d14e56','/dyncontent/2023/3/20/c6c7e4af-291e-43a3-84f1-ea0a4ff85f2d.jpg',15943,'טרקלין אייטם כתבה ',525,78,true,26861,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('66fb95bb-186e-4f72-8022-1dea25d14e56','/dyncontent/2023/3/16/8c1f3945-91dd-41da-8fa8-a9b16a4ff72b.jpg',15922,'צרפתי אייטם כתבה ',525,78,true,26861,'Image','');},15]]);})
להאזנה לתוכן:

עלינו בכל הכוח לחפש ולמצוא דרכים וכלים לחזק את נפשנו ולחזק את החומות של היהדות, ולשמור על התורה הקדושה בכל הכוח

לבני החבורה הקדושה ״שובה ישראל״, אמרנו כמה פעמים בשנים האחרונות ובעיקר בתקופה האחרונה שכל מה שקורה בקהילת קודש שובה ישראל זה זריעה של דרך לדורות הבאים.

בכל תקופה בכל ענייני העולם הזה והעניינים הרוחניים היצר הרע והמלחמה משתנה, כמו במלחמה אדם נלחם כל תקופה תכסיסי המלחמה וכלי המלחמה שונים. בעבר היו משתמשים בחץ וקשת, חרבות, סלעים ואבנים שהיו זורקים על היריב, לאחר מכן התפתחו ופיתחו כלי נשק שונים ומשוכללים.

כך גם במלחמת היצר הרע כל תקופה המלחמה היא בצורה אחרת ושונה,וכל תקופה הכלים להתמודד עם המלחמה הכלים אחרים אך התחליט של המלחמה זהה להרוג ולהכניע את האוייב.

כך היצר הרע, תחליטו היא להכניע את נפש האדם ולקחת אותה מהצד הטוב לצד הרע.
בדורות האחרונים היצר הרע נלחם בכלים שונים ומשונים נגד הנפש היהודית, והכלים שיש להתמודד כנגד היצר הרע הם כלים דלים וחלשים.

עלינו בכל הכוח לחפש ולמצוא דרכים וכלים לחזק את נפשנו ולחזק את החומות של היהדות, ולשמור על התורה הקדושה בכל הכוח.

אנו נמצאים ימים ספורים לפני היום הגדול ראש השנה שעל היום הזה נאמר ״היום הרת עולם״. זהו יום המקודש ביותר יום שכל העולם עובר בפני הקב״ה למשפט ולדין.
וידוע מה שאומרים רבותינו הקדושים שאדם יונק ושואב את כוחו משבת קודש. השבת מביאה את האדם לכפרת עוונות על העוונות אחורה, ונותנת את הכוח לימים קדימה.

המחשה: shutterstock-

לכן בני ישראל קידשו את השבת שלפני פסח, שזה היום הגדול לעם ישראל שזכינו לצאת מעבדות לחרות, משעבוד בארץ מצריים לגאולה. השבת שלפני חג הפסח נקראת ״שבת הגדול״, מדוע? משום שבאותה שבת נכתב שבני ישראל זכו לקבל את תעצומות הנפש להיגאל ולצאת מהשעבוד בהמשך השבוע.

לכן גם השבת שלפני יום כיפור נקראת ״שבת שובה״ כי בהמשך השבוע יש א יום הכיפורים שזהו יום של תשובה יום של קירבה לקב״ה, ומאיפה יונקים את הכוחות משבת שלפני.
לכן בשבת לפני אוספים כוחות והשבת נקראת ״שובה ישראל עד השם אלוקיך״ שבת תשובה כי מאותה שבת שואבים ויונקים כוח לאמצע השבוע שעתיד להיות יום הכיפורים.
לכן גם אנו השבת הזו עומדים בשבת שלפני ראש השנה והכוח של ראש השנה יונק מהשבת הקרובה.

זו השבת שחותמת את כל החמשים וכמה שבתות שעברנו השנה, זו השבת שאפשר לתקן בה את כל השבתות שעברנו השנה וליישר את כל הדברים העקומים שנהגנו בהם לא טוב בשנה החולפת בימי השבתות.

בשל כך נקבל על עצמנו, אנו ובננו ובני בננו עד ביאת משיח צידקנו שהשבת שלפני ראש השנה תהיה שבת מקודשת ומיוחדת שלא רק אנו נקפיד קלה וכחמורה, ונקפיד להוסיף מחול על הקודש, ונקפיד לסיים את ספר דברים, שעל הספר דברים נאמר שיש בו תשע מאות וחמש פסוקים כנגד, תשע מאות וחמש שערים שיש בשמיים.

אלא בימים אלה שיש לנו עד שבת קודש נקבל על עצמו כל שנה בשבת האחרונה לפני ראש השנה נשתדל לזכות יהודים לשמור שבת והימים האלה עד שבת קודש כל אחד מבני חבורת קודש שובה ישראל יצא לשער בת רבים וישתדל לחזק יהודים לשמור שבת. נלך מאדם לאדם ונשכנע כל יהודי את השבת הקרובה לשמור אותה כמו שיהודי צריך לשמור שבת.

ובזכות שנזכה יהודים לשמור שבת נזכה כולנו לצאת ביום המשפט ויום הדין בראש השנה לחיים טובים ולשלום והזכות במשקל בשמיים של המצווה הזו יכריע את הכף לטובה ולברכה על הכלל ועל הפרט.

הזכות של חיזוק לשבת הקרובה תיהיה מכרעת על הכלל ועל הפרט בעזרת ה נזכה כולנו לגאולה שלמה לחיזוק ולבניין בית המקדש במהרה בימנו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה