סיפורה המרגש של דניאל אלמליח מכוכב מיכאל- מצטיינת תיכון כפר סילבראורלי אלמליח תושבת כוכב מיכאל פרסמה פוסט מרגש על תהליך שעברה בתה מקשיי למידה והפכה למצטיינת תיכון כפר סילבר. המסר של אורלי להורים ולמורים" כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו" .

 כך כתבה בדף הפייסבוק :

"אני חושבת שזו פעם ראשונה שאני כותבת. כאן בפייסבוק..התלבטתי וכמעט ויתרתי אך מה שגורם לי לכתוב זה העובדה שאולי אולי הסיפור שלי ישפיע ולו על ילד/ה אחד/ת הרי שזה היה שווה.. חיכיתי לילה שלם. התאפקתי. הייתי צריכה לקבל את הסכמתה של הילדה המדהימה שלי.

הרי מדובר עליה... דניאל בת שבע עשרה וחצי מסיימת כיתה יב. אתמול התקיימה מסיבת הסיום בבית הספר שבו היא לומדת. תיכון כפר סילבר.

היא קבלה תעודת הצטיינות. לימודית. הילדה שלי.. זה הפתיע אפילו אותי אני חייבת לומר.. ואז זה הבזיק בי ונזכרתי.. בכל המסע שעברנו איתה איך בגן חובה לא ידעו לומר לנו הורים צעירים לילדה ראשונה , אם כדאי להשאיר אותה עוד שנה כי ״היא איטית״ ״מעדיפה לשחק מאשר ללמוד״.. העלנו אותה לכיתה א.

6 שנים בבית הספר היסודי אנחנו שומעים דניאל איטית, קצת חלשה, מתקשה.. צריך לוותר לה פה, להקל עליה שם... עולה לכיתה ז בית ספר תיכון.

המנטרה חוזרת דניאל ילדה נהדרת מתוקה אבל מתקשה, צריך לחשוב מה עושים וכו... עולה לכיתה י. מחלקים את הילדים לכיתות בהתאם לרמות. אנחנו נקראים לחדרה של מנהלת בית הספר.

בחדר נמצאות רכזת מב״ר, מחנכת הכיתה, יועצת בית הספר, מנהלת התיכון, פורום מכובד יושב מולנו ואשכרה משכנע אותנו שדניאל חלשה. מתקשה.

היא צריכה להיות בכיתת מבר. לא עיוני. מינימום יחידות לימוד.

העיקר שתקבל תעודת בגרות. והיא, הילדה המהממת שלי, רוצה 5 יחל. בפיזיקה רחמנא לצלן. במתמטיקה, אנגלית.. רוצה כיתה עיונית. מה פתאום אומנות.. לא אשכח שניסינו להילחם אני ובעלי. באמת שניסינו.

אבל הם ישבו שם והעלו את כל הטיעונים והנימוקים למה הם צודקים. טובת הילדה. ״ אנחנו יודעים שדניאל לא תעמוד בזה״ אמרה לי היועצת ופלחה את ליבי..כל הזמן הזה אף אחד לא טורח להקשיב לדניאל.

גם אנחנו הוריה. מבועתים מהעובדה שאולי היא תסיים תיכון בלי בגרות ומה יהיה.. והפורום המכובד יודע הרי יותר טוב מאיתנו..חורצים את גורלה. והיא מתחילה את כיתה י.הימים עוברים. דניאל מאבדת כל חשק ללמוד.

הולכת בחוסר חשק לבית הספר.. בקושי מחייכת. אינני יודעת להצביע על הנקודה שבה זה קרה אבל רגע לפני שהסתיימה השנה התעשתתי.

שאלתי אותה.. סופסוף.. אולי תעברי לבית ספר אחר.. מה כבר יכול להיות? ״אין לי מה להפסיד״ היא ענתה לי ..למחרת כבר נרשמנו לתיכון כפר סילבר .

דניאל קבלה אמש תעודת הצטיינות. לימודית. 5 יחל מתמטיקה 5 יחל אנגלית 5 יחל ביולוגיה 15!!!! יחל מערכות בריאות 5 יחל חקלאות... אתם יודעים למה..?

כי הסביבה פתאום פשוט הקשיבה לה... אפשרה לה נתנה לה במה.. לא נלחמה בה והנמיכה אותה,.. נהפוך הוא! העצימה את הרצון המטורף שלה להצליח! שנה שלמה היא נאלצה להשלים לבד בכוחות עצמה..זה לא הזיז לה.

היא החלה לפרוח.. גם חברתית.. ״כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו״ דניאל זכתה בחבורה שלמה.

דניאל אלמליח

אם היא רוצה מי אנחנו שלא נאפשר לה??? אמר הצוות בכפר. זה כבש אותי לעולם לא אשכח את צוות המורים וההנהלה בכפר. הצלתם את ילדתי הבכורה  תודה רבה"

אורלי ציינה " המסר שלי הוא תקשיבו לילדים שלכם, תבדקו מה הם רוצים אל תתנו לחרוץ את גורלם בידי אחרים... וכן גם לפחות מבוגר אחד שיאמין בהם".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה