הכירו את אלמוג שי, לוחם ה-MMA החרדי ומעצב דור העתיד בין יישובי הדרוםהוא החל להתאמן לאחר שהוכה בנעוריו על ידי צעיר אחר, אז גם אמונתו בה' התחזקה והוא החל בתהליך חזרה בתשובה. אט אט אלמוג שי (30), ככל הנראה לוחם ה-MMA החרדי היחיד בעולם, החל לככב בתחרויות, נאבק מול אלופים מרחבי העולם ואף זכה בעברו בתואר אלוף "בלאטור" ישראל. כיום, לצד הערכים שספג, הוא מנחיל את אמנות הלחימה המשולבת לדור הצעיר בין יישובי הדרום, ועוד חולם להתחרות בחו"ל ולהעיר את הניצוץ היהודי בעולם

אלמוג שי. קרדיט: בלאטור ישראל, חיים גוזלי

אלמוג שי (30) מאשדוד הוא ככל הנראה לוחם ה-MMA החרדי היחיד בכל רחבי הגלובוס. את ספורט הלחימה המשולבת, הוא החל ללמוד לאחר שהוכה בנעוריו על ידי צעיר אחר – אז גם, לגמרי במקרה, החלה להתחזק אמונתו בבורא עולם ובתורה.

בגיל 16, על אף שהספורט אינו תואם את אורח החיים החרדי, רבו הפציר בו להמשיך להתאמן ולהילחם לאחר שחזה, לדבריו, כי באמצעות כך יזכה להפיץ את האמונה בקרב רבים, אלא שגם אלמוג לא ציפה כי לימים יתברר הדבר כנכון.

אלמוג שי קורא "שמע ישראל" לאחר ניצחון. קרדיט: בלאטור ישראל, חיים גוזלי

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראה אלמוג עטוף בציצית כשהוא חובש כיפה לראשו, לאחר שניצח בקרב אמנויות לחימה מתחרה מאוקראינה, ומודה לבורא עולם.

"הכל מנצחים רק בתפילות" - אמר אלמוג בפני הצופים הרבים בסיום הקרב. "גם בחיי היום יום. שום דבר לא יפיל אותנו עם ישראל. אני רוצה להגיד תודה רבה קודם כל לבורא עולם! הוא נותן לנו חיים, אהבה ושמחה". 

הסרטון הפך ויראלי וזכה למאות אלפי צפיות, באמצעותו הצליח אלמוג לרגש יהודים רבים ברחבי העולם שהודו לו על שחיזק את אמונתם.

צפו >>

במהלך דרכו כלוחם, אלמוג, שמתמחה באגרוף ובג'וג'יצו ברזילאי, השתתף בתחרויות מחוזיות וארציות רבות, נאבק לא פעם מול אלופי עולם ואף זכה בצעירותו בתואר אלוף בלאטור ישראל.

לצד אלופי עולם. באדיבות המרואיין

כיום ומזה 8 שנים הוא מאמן את דור העתיד במספר יישובים באזור הדרום  בחוג MMA לילדים ובוגרים מגיל 5 ומעלה בנוסף במתנ"ס ד' בעיר אשדוד. משם כבר יצאו לא אחת לוחמים עם תארים ונצחונות. 

בראיון אישי הוא מספר על אותו רגע שגרם לו להתחיל להתאמן, החזרה בתשובה, חזונו של הרב שהתגשם, על הערך המוסף שמביאה עמה הלוחמה המשולבת על אף שמדובר בסוג של אלימות ועל הכמיהה לספונסר שיאפשר לו להגשים את החלום להיאבק באליפות העולם ולייצג את ישראל בתחרויות בחו"ל.

אלמוג במהלך קרב. קרדיט: בלאטור ישראל, חיים גוזלי

אלמוג.
נראה שה-MMA צמח בשנים האחרונות בישראל.
"אפשר לומר שכן. לפני 14 שנה אף אחד לא ידע מה זה בכלל ובשנתיים האחרונות יותר ויותר אנשים נחשפים לזה וממשיכים לעקוב. התחום בהחלט התפתח".

מה גרם לך להתחיל להתאמן?
"ברוך אשם" – הוא משיב בחיוך.

מה זאת אומרת?
"בסביבות גיל 14 הלכתי מכות עם ילד בשם ברוך. הייתי בטוח שאני חזק אבל הוא הוא ממש החטיף לי. כשחזרתי הביתה אבא שלי אמר לי שזו הפעם האחרונה שמישהו מרביץ לי ושלח אותי למאמן זורי ז"ל, שאימן אותי במשך ארבע שנים ונפטר בתאונת אופנוע. לאחר מכן המשכתי עם הבן שלו שרון. מה שמצחיק הוא ששנים מאוחר יותר פגשתי את אותו ברוך, חיבקתי אותו והודיתי לו שבזכותו יש לי מקצוע".

קורא "שמע ישראל" לצד המאמן שרון. קרדיט: בלאטור ישראל, חיים גוזלי


ובאיזה שלב מתחילה בעצם ההתחזקות שלך?

"אחרי שהוכיתי ונרשמתי ללחימה אצל זורי מאשקלון, אחי אדיר שי והחברים מהאימון לקחו אותי לשיעור ופה התחלתי לגלות את האמת ולהתחזק. התחלתי לחקור את העולם הזה וחשבתי לעצמי למה לא בעצם? הבנתי שזה ממלא אותי ושאין לי מה להפסיד".

"אבל החזרה בתשובה ממש קרתה לי בברזיל אחרי הצבא"– ביקש אלמוג להוסיף. "באמצע מסיבה על אחד האיים, הרגשתי קול פנימי שאומר לי: "אתה שקרן!". התחלתי לצרוח על עצמי מבפנים, רצתי לחוף ודיברתי עם אבא שבשמיים. בעקבות זה הקדמתי את הטיסה לארץ, כאן התחלתי ללמוד בישיבה, ולאחר שנה התחתנתי".

אלמוג שי לוחם ה-MMA החרדי מאשדוד. צילום פרטי

אז בבית לא הייתה זיקה ליהדות?
"היינו מסורתיים וכשההורים נפרדו הפכנו עוד יותר חילוניים. בגיל 16 לשמחתי נפתח לי הראש מבחינת היהדות והתחלתי להתחזק ולהיחשף יותר לעולם הזה, וכמו שאמרתי – החזרה האמיתית בתשובה הייתה במהלך המסיבה בברזיל".

אם כך, מה גרם לך לדבוק באימונים על אף החזרה בתשובה?
"הרב שלי, הרב יצחק ברדא שליט''א מאשקלון, אמר לי שזה הייעוד שלי. בהתחלה הלכתי לבקש ממנו ברכה לתחרות ההישרדות הראשונה שלי. הסברתי לו שיש בזה הרבה אלימות, ומיד כשסיימתי לדבר הוא אמר לי בקול את השם "ליאור" והוסיף: 'איך שאתה נופל, ישר תקום'."

אלמוג ביום החתונה לצד הרב ברדא שליט''א. צילום: אלבום פרטי

"לא הבנתי כל כך על מה הוא מדבר"- הוא ממשיך לספר. "הלכתי לתחרות וניצחתי את כל הקרבות בקטגוריה וזכיתי מקום ראשון בארץ במשקל שלי. לאחר מכן הוזמנתי להתחרות נגד כל האלופים בכל המשקלים. ניצחתי אותם בזה אחר זה עד שהגעתי לגמר מול ליאור שטרית.

בסיום הקרב, שהיה צמוד, הכריזו השופטים על ניצחון לליאור, ומיד נזכרתי במילים של הרב. הוא ידע בדיוק איך ולמי אני עומד להפסיד פתאום הבנתי שיש פה צדיק ברוח הקודש.

הרב ראה שאני יכול להעיר את הניצוץ היהודי דרך הלוחמה והאימונים בMMA. במילים אחרות הוא ראה את הייעוד שלי. הוא חיזק אותי להמשיך בדרך, לגדול ולצמוח. הייתי בן 16 כשהוא אמר לי את זה ולא הבנתי את הכוונה שלו, היום כשזכיתי לחשיפה בינלאומית בעקבות הסרטון אני מבין את זה".

תלמידיו של אלמוג זוכים במקומות הראשונים. צילום באדיבות המרואיין

מצמרר.
שאלה מתבקשת - אתה משלב גם את האמונה בשיעורים?
"כל סוף אימון בד"כ מלווה בחמש דקות של חיזוק המשלב משמעת, כיבוד הורים בעיקר ועבודה על המידות. להבדיל מתחומי ספורט אחרים, בלחימה ישנם כבוד, ענווה וצניעות, אתה לומד להסתגל, איך לשמור על עצמך, איך להימנע מפציעות ובעיקר אתה לומד להיות אדם טוב בעל מידות טובות".

בהחלט מעורר הערכה.
מה הלאה? אתה רואה את עצמך ממשיך להתחרות?
"בוודאי. החלום שלי להתחרות באליפות העולם. אני מחכה לחוזה אל הבעיה העיקרית היא ספונסרים. בשביל להיות לוחם אתה צריך להתאמן במשך שעות כל יום, ואני, ברוך ה', עם שלושה ילדים בבית, אישה, משכנתא, אני לא יכול לעזוב הכל ולהתאמן במשך שלושה חודשים כל יום בלי לצאת לעבודה".

נאחל לך המון בהצלחה!

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה