כמאה מתנדבים של עמותת קו לחיים הגיעו לנקות את יערות קק"ל בנגבכמאה מתנדבים חובבי טיולי שטח וג'יפים הגיעו השבוע עם ילדי עמותת קו לחיים, לילדים הסובלים מנכויות מורכבות ותסמונות נדירות, לנקות את יערות קק"ל באזור אופקים. אנשי קק"ל מרחב דרום המתינו להם עם שקיות אשפה וכפפות ושלחו אותם לאזורים השונים של פארק אופקים ונחל פטיש.

תומר בר לוי צילום פרטי

קרן קימת לישראל אירחה השבוע בנחל פטיש הסמוך לאופקים עשרות ילדים מעמותת "קו לחיים" וכמאה חובבי טיולי שטח, ממועדון "גרוטראלי" – מסעות גרוטאות בשטח, וקבוצת "ג'יפאים מתנדבים מכל הלב". במסגרת פרויקט ההתנדבות של מכינת סופה, בשיתוף עמותת קו לחיים וקק"ל, הגיעו המתנדבים והילדים לסייע בניקיון הנחל והיער. 

 

המתנדבים הסתובבו עם הילדים בין העצים ובאפיק הנחל עם שקיות אשפה וליקטו פסולת שהשאירו מטיילים ביער. את פעילות הניקיון הזניקו אנשי קק"ל מחורשת פטיש והמתנדבים ניקו את כל הנחל עד אזור שדה תימן, מרחק של יותר מחמישה ק"מ. אנשי קק"ל מרחב דרום, שליוו את הפעילות וסייעו לוגיסטית לאירוע הוציאו בסוף היום כאלף ק"ג של אשפה ופסולת מהיער. העמותה, שמטרתה לתת מענה לילדים הסובלים מנכויות ותסמונות נדירות, מבצעת פעילות שוטפת במהלך ימי השנה עבור הילדים יחד עם מתנדבים מהציבור הרחב ובני נוער.

 

גלית וקנין, מנהלת קהילה ויער אזור נגב מערבי, סיפרה: "התרגשנו לארח את ילדי 'קו לחיים' ואת המתנדבים מקבוצות הג'יפאים השונות. אין מילים לתאר את יצר הנתינה והאהבה של המתנדבים ואני שמחה שיצא לנו לקחת חלק בפעילות המדהימה של מכינת סופה. פעילויות כאלה ממלאות את הנשמה ומוכיחות לנו את החשיבות של היערות עבור הציבור הרחב, הילדים וכמובן חובבי הטיולים והשטח".

 

תומר בר לוי, מתנדב מטעם מועדון גרוטראלי, סיפר על החוויה: "מועדון גרוטראלי משלב בין אנשים, טבע ומכונה. זהו מפגש בין עולמות שמייצר חוויות מיוחדות. הזכות ללוות את הילדים המקסימים, לנסוע יחדיו בגרוטאות ולשלב בכך תרומה לטבע מבטאת היטב את חוויית הגרוטראלי. בשם חברי גרוטראלי, אני מודה לילדי קו לחיים שנתנו לנו את הזכות לבלות איתם כמה שעות של חיוך שלא נגמר".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה