לכבוד ט"ו בשבט כ 800 בני נוער מרחבי הארץ הגיעו לפעילות התנדבותית ביערות קק"ל באזור עוטף עזהביום חמישי האחרון, כ-800 בני נוער הגיעו ליערות קק"ל בעוטף עזה לכנס עולים הנגבה 2020 של קק"ל והמכינות הקדם צבאיות "אופק". במסגרת הכנס ולכבוד ט"ו בשבט, יצאו בני נוער לעבודה התנדבותית ביערות בהם מתקיים פסטיבל דרום אדום ביניהם בארי, שוקדה וארז באזור עוטף עזה.

צילום יוסי איפרגן

בימים בהם מרגיש כי החברה הישראלית משוסעת וילדים ונוער סובלים גם הם מגזענות ואפליה, החליטו בקרן קימת לישראל לצאת לראשונה בשבוע הצדעה לחינוך ולקהילה בישראל, במסגרתו יצקו תכנים ופעילויות משמעותיות עבור הילדים והנוער בנושאים אלה. השבוע התחיל ביום הצדעה לתנועות הנוער, אלו אשר דואגים לחנך את דור העתיד. כל תנועות הנוער בישראל ביניהם תנועת הצופים, מכבי, הנוער העובד והלומד ועוד העבירו פעולות הנוגעות לשסעים בחברה הישראלית, רבגוניות, קבלת האחר, לכידות חברתית ועוד. זאת במטרה לצמצם את תחושת הנוער של ימנו מלהרגיש מנוכרים ולא שייכים, יחד ידברו על הבעיות, השסעים והשוני בחברה הישראלית וכמובן קבלת האחר.

כחלק מהפעילויות התקיים גם יום הצדעה לאנשים עם מוגבלויות בארבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ. ביער להב, הסמוך לבאר שבע, התקיים במהלך השבוע אירוע עם עמותת "קו לחיים", שם נטעו כ- 180 אנשים עם מוגבלויות שונות שתילים ברחבי היער כאות וסמל לנטיעת חיים חדשים ונטיעת שורשים בישראל. באירוע ביער להב הפעילו עובדי ומדריכי קק"ל דרום מגוון תחנות פעילות לנוער מהעמותה ויחד שיחקו, למדו על ארץ ישראל ולבסוף גם נטעו עצים. בהמשך השבוע צעדו מאות בני נוער ממכינות קדם צבאיות במספר מסלולים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום זאת כהצדעה לזכר גיבורי ישראל, הנצחת המורשת וכדי להדגיש ולחדד בפני בני הנוער את החשיבות של דרך ארץ, טבע סביבה, ומורשת ישראלית.

 

לאחר מכן, ביום חמישי האחרון, כ-800 בני נוער הגיעו ליערות קק"ל בעוטף עזה לכנס עולים הנגבה 2020 של קק"ל והמכינות הקדם צבאיות "אופק". במסגרת הכנס, ולכבוד ט"ו בשבט, יצאו החניכים לעבודה התנדבותית ביערות בהם מתקיים פסטיבל דרום אדום ביניהם בארי, שוקדה וארז באזור עוטף עזה. לאחר ההתנדבות ביערות, התכנסו החניכים לפגישה עם יו"ר קק"ל, דניאל עטר, שסיפר על פעילות קק"ל בדרום ובצפון למען היערות, החינוך ועתיד ישראל.

 

שיאו של שבוע ההצדעה יהיה באירוע חגיגי בבית הנשיא שיתקיים מחר, ט"ו בשבט (ב',10.2), במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ויו"ר קק"ל דניאל עטר. במסגרת האירוע יוענקו תעודות הצטיינות ל-22 בני נוער מובילים בתחומים של יוזמות חינוכיות וחברתיות וחינוך מעורר השראה, זאת כאות הוקרה על עשייתם, יוזמתם, המהלכים האישים ופורצי הדרך ועל תרומתם הרבה לקהילה ובתקווה שימשיכו לסלול את הדרך עבור דור העתיד.

 

יו"ר קק"ל, דניאל עטר ציין: "קק"ל פועלת ומשקיעה במשך שנים בתחומים רבים הנוגעים לפיתוחה של החברה הישראלית, גם היום 119 שנה מאז הקמת הארגון אנו יוזמים ושותפים במגוון דרכים ופעילויות חינוכיות, סביבתיות, חברתיות וקהילתיות ברחבי הארץ והתפוצות. אני שמח שהשבוע שם דגש על מערך החינוך והקהילה וגיבורי ישראל אשר היו אלו שהתוו וממשיכים להתוות את דרכם של דור העתיד, כולי תקווה שנצליח להצמיח דור איכותי בישראל."

 

מנהל החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל, שר-שלום ג'רבי "שבוע ההצדעה לחינוך ולקהילה היה  שבוע משמעותי וגדוש בפעילויות ברחבי הארץ, בו לקחו חלק רחב ומגוון מהפסיפס האנושי של החברה הישראלית, מחניכי תנועות הנוער והמכינות הקדם צבאיות ועד אנשים עם מוגבלויות. המטרה העליונה של השבוע היא להצדיע לנושא החינוך בישראל, לדבר על השסעים בחברה שלנו, לזכור את עברנו ויחד ליצור עתיד טוב יותר. אני בטוח כי השבוע חידד בפניהם את החשיבות של תרומתם לחברה כולה."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה