עסקים ותעשיינים בראש סדר העדיפות בדרוםמשרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מחוז הדרום במשרד ומערך מעוף בשיתוף עיריית באר שבע וחברת יעדים ביוזמה לקידום תעשיינים ובעלי עסקים

עשרות בעלי עסקים ותעשיינים השתתפו בכנס צילום: אוקסנה וינרסקי

ביום ראשון (30.6) התקיים כנס  של משרד הכלכלה והתעשייה שנערך ביוזמת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מחוז הדרום במשרד ומערך מעוף ובשיתוף עיריית  באר שבע וחברת יעדים במטרה להעניק כלים מעשיים לקידום התעשייה והעסקים בדרום * זאת כפועל יוצא לכך שבאר שבע שמה לה כיעד מרכזי  לקדם את התעשייה והעסקים הקטנים והבינוניים בתוכנית האסטרטגית לעשור הבא

עשרות אנשי תעשייה ובעלי עסקים בינוניים וקטנים מהמרחב הדרומי הגיעו לכנס בשעות הבוקר של יום ראשון בעיר באר שבע. היוזמה לכנס הייתה לחשוף מסלולי מענקים וכלי סיוע לתעשייה, במטרה  להעניק הנגשה וכלי סיוע שיש למעוף, משרד הכלכלה ועיריית באר שבע ללקוחות התעשייה ובעלי עסקים בדרום בתחומים שונים כגון:  יחידת סחר חוץ, רשות החדשנות, מנהל אזורי תעשיה רכש ציבורי ומעוף דרום.  התכנים והנושאים שהוצגו בכנס היו רבים ומגוונים: פרויקט לשילוב ספקים מקומיים במעגלי הרכישה, מתן כלי סיוע לתעשיינים באזורי התעשייה בדרום, מסלולי התמיכה של הרשות לחדשנות, תהליכי ליווי לעסקים, הגברת כוח התחרות העולמית לתעשיינים ועוד. כמו כן שלושה בעלי עסקים שיתפו את הנוכחים בתהליך שעברו במעוף ובמענקים שקיבלו בעקבותיו. בפנל  השתתפו גם 3 יועצים שמלווים למסלולי המענקים, אשר חידשו וחשפו את תהליך קבלת התמיכות הממשלתיות.

לביא קייט, מנהל מעוף באר שבע והנגב המערבי אמר בכנס: "ישנה חשיבות רבה במתן ההזדמנויות העסקיות והתמיכות הממשלתיות לעסקים בדרום ככלל ולתעשיינים בפרט. את הכנס יזמנו בכדי להנגיש את המידע, ההקשרים וההבהרות, ליזמים ובעלי עסקים בדרום. בעלי עסק יקרים, הכנס הזה הופק בשבילכם ולמענכם, ולכן הוזמנו והגיעו כל הנציגים הבכירים במשרד הכלכלה והתעשייה לתת לכם את כל הידע הדרוש בכדי שתנצלו את האפשרויות הקיימות היום בתהליכים הרלוונטיים אליכם,  אני שמח מאוד על שיתוף הפעולה הפורה של עיריית באר שבע עם משרד הכלכלה והתעשייה ומקווה שתפיקו ממנו את המרב".

ליאור דיעי, מ"מ מנכ"ל יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי באר שבע אמר לנוכחי הכנס:  

"העיר באר שבע הופכת למטרופולין של איכות במדינת ישראל, כאשר בעשור האחרון מיושמת תוכנית אסטרטגית ותנופת פיתוח חסרת תקדים. ראש העיר והנהלת העיר מגבשים בימים אלה תוכנית אסטרטגית חדשה לעשור הבא, כאשר בין היעדים הבולטים שלה חיזוק המגזר העסקי והתעשייה בעיר. יחד עם השותפים שלנו במשרד הכלכלה, במעוף וכמובן המגזר העסקי והתעשייתי נצליח להתמודד עם האתגרים ולפתח את התחום בצורה משמעותית ולהתאים את הפעילות הכלכלית של העיר והנגב כולו לתנופת הפיתוח הכללית."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה