תוצאות מחקר חיסון הילדים נגד נגיף הקורונה

$(function(){setImageBanner('b29fb910-ddab-420a-9495-29cbadd490c6','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26579,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

הלחץ על חיסון ילדים נגד נגיף הקורונה גובר, בכדי לקדם את הנושא חברת פייזר מפרסמת את תוצאות המחקר שערכה. רגע לפני שיתחיל תוכלו לקבל את המידע שהחברה פרסמה. כמה ילדים השתתפו בניסוי? מה היו ההשפעות ותופעות הלוואי ? ומה צפוי ?

חברת פייזר ערכה מחקר אשר בו השתתפו 2,268 ילדים בגילאי 5 עד 11 שנים.

המחקר החל בחודש יוני וארך כשלושה חודשים, ובו נערכו בדיקות בטיחות ומדידות רמות הנוגדנים ותאי הדם הלבנים מסוג T.

חלק מהילדים קיבלו מינון זהה לזה של מבוגרים, חלק קיבלו שליש ממינון הילדים, וקבוצה נוספת שימשה בקרה וקיבלה זריקות פלצבו

מהמידע החלקי ששחררה חברת פייזר, הממצאים היו חיוביים מאוד והראו עלייה משמעותית בכמות הנוגדנים שנמצאו בשתי הקבוצות, הן של המינון המלא והן של המינון המופחת בשליש.

פייזר פרסמו שאלה שקיבלו את המינון המופחת הראו רמות נוגדנים הדומות לאלה של בני 16 עד 25 שקיבלו את המינון הרגיל במחקרים קודמים. אלה שקיבלו את המינון הרגיל הראו רמות נוגדנים דומות, אך בקרב קבוצה זו נצפה שיעור יותר גבוה של תופעות לוואי, אם כי כולן קלות וחולפות.

לדברי החוקרים, המינון המופחת, שליש מזה של המינון הרגיל, הביא לרמת נוגדנים מספיקה לצורך הגנה מפני הדבקה ותחלואה בקורונה ועם פחות תופעות לוואי. לפיכך, לא מן הנמנע שה-FDA יחליט לאשר את החיסון במינון המופחת, שיעיל ובטוח.

מזה מספר חודשים מאשר משרד הבריאות לקופות החולים לחסן בני 11-5 הנמצאים בקבוצת סיכון למחלה קשה.

על הקבוצה הזו נמנים ילדים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית, מחלות ריאה חמורות, סוכרת, יתר לחץ דם, דיכוי חיסוני, מחלות נוירולוגיות ועוד. עד כה חוסנו בישראל מעל 500 ילדים, ומצב כולם הוגדר טוב מאוד, ללא תופעות לוואי חריגות.

סביר להניח שהמידע הזה יתרום אף הוא להאצת אישור החיסונים בילדים, גם בישראל, וגם על ידי ה-FDA.

על פי הידוע, תופעות הלוואי הן בשיעור נמוך יותר מזה של חיסון המבוגרים, וכוללות במקרים נדירים כאב במקום ההזרקה, נפיחות, עייפות וחום גבוה זמני

ילדים מהווים כיום את שיעור הנדבקים הגדול ביותר: כ-13% מהמאומתים הם בני פחות מתשע, וכ-10% נוספים מהנדבקים הם בני 10 עד 19.

הילדים נדבקים זה מזה בגני הילדים ובבתי הספר, וממשיכים להדביק גם את שאר המשפחה. מאחר שילדים לרוב אינם סובלים מתסמינים במחלת הקורונה, ומהווים רק נשאים, סכנת ההדבקה מהם גבוהה הרבה יותר.

ככל שיושלמו חיסוני הילדים, כך נצליח להגיע לחסינות עדר ולמגר את מגפת הקורונה, כפי שנעשה במגפות קודמות בעולם.

depositephoto ילד מתחסן

מתי יתחילו לחסן את הילדים ?

בכדי לאשר את מתן החיסונים לילדים ידונו בנושא החיסונים פאנל מומחי ה-FDA שנהגו עד כה לערוך את דיוני חיסוני הקורונה .

האיגוד האמריקני לרפואת ילדים וכן גורמים בבית הלבן לחצו כבר זמן רב על ה-FDA שלא לעכב את הדיון בחיסוני הילדים, ועל כן סביר שהדיון בועדת המומחים החיצונית ייערך בחודש הקרוב.

על פי כל ההערכות, הוועדה תמליץ על מתן החיסון. ההמלצה תעבור לאישור סופי של ה-FDA שצפוי לתת אור ירוק כמה ימים אחר כך. משרד הבריאות ממתין לאישור ה-FDA בעניין זה, וצפוי לאשר מיידית את החיסון בישראל.

המחקר פורסם לראשונה בynet

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה