הכירו את התואמות סמל נטע וטוראי יערה ששון לוחמות באותה פלוגה

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

סמל נטע וטוראי יערה הן אחיות תאומות תושבות מושב ניר ישראל במועצה האזורית חוף אשקלון. שתיהן לוחמות מעברים בגדוד "תעוז", המאייש את מעברי איו"ש, והן אפילו באותה הפלוגה.

נטע ויערה למדו בתיכון ביד מרדכי, נטע למדה מדעי החברה וביולוגיה, ויערה למדה אומנות. הן סיימו את לימודיהן לפני כשנתיים.

הדרך שלהן התפצלה כאשר נטע התגייסה ויערה המשיכה לשנת שירות. "אחרי הלימודים, לפני הצבא, עבדתי במפעל ואז התגייסתי", נטע אומרת. "בנובמבר 2016 עליתי על מדים", היא מוסיפה. "בתקופת התיכון הייתי פעילה בתנועת הנוער בני המושבים בתור מדריכה, ואז החלטתי להמשיך לשנת שירות במסגרת התנועה, 'גרעין עודד', והייתי גרעינרית בדרום השרון".

נטע ויערה

"קיבלתי את התפקיד במנילה, בהתחלה לא הכרתי אותו, חקרתי עליו קצת והבנתי מה זה ואז ידעתי שאני רוצה לעשות את התפקיד", נטע אומרת ומוסיפה: "במסגרת התפקיד אנחנו, לוחמי המעברים, עומדים במחסומים בעוטף ירושלים ובאיו"ש ומונעים הכנסה של בלתי חוקיים, סחורות בלתי חוקיות, אמצעי לחימה ומעבר של בלתי מורשים, מונעים נסיונות פיגועים עושים בידוקים למי שרוצה להכנס.

התפקיד היה משמעותי בשבילי אז שכנעתי את אחותי להגיע לאותו התפקיד, והיא הגיעה בעקבותיי". יערה עשתה שנת שירות והייתה אמורה להמשיך ממנה לשירות במסגרת הגרעין בתפקיד נח"ל. "נטע סיפרה לי על התפקיד והלהיבה אותי עליו. הבנתי שגרעין נח"ל זה לא בשבילי ושאני רוצה להיות לוחמת מעברים. ביקשתי את התפקיד ועכשיו אנחנו באותה הפלוגה והמחלקה".

האחיות משרתות כלוחמות מעברים בגדוד 'תעוז' המאייש את מעברי איו"ש, בפלוגת סחלב.

נטע ויערה מספרות על חוויות משמעותיות בשבילן מהשירות הצבאי: "מה שמיוחד בעיני בתפקיד זה שאני מרגישה משמעותית מאוד. אני יודעת שאני עומדת במחסום ומונעת את הפיגוע הבא. בתור אישה אני עושה את מה שהגברים עושים ואין הפליה", נטע אומרת. יערה: "אני חושבת שעצם זה שאנחנו שווים בתפקיד זה מיוחד. מבחינתי התפקיד מאוד משמעותי, לעמוד במחסום, לסכל פיגועים ולהיות שם בשביל המדינה, לדעת שיש לי חלק ענק בזה שאזרחי ישראל ישנים טוב בלילה".

נטע ויערה

איך זה להיות ביחד ?

"יש הרבה חוויות בשירות יחד. בסופי שבוע יש דיבורים מסביב לשולחן על התפקיד, למרות שאנחנו רואות אחת את השניה גם באמצע השבוע", הבנות אומרות. "יש ימים שאנחנו יכולות לא לראות אחת את השניה שלושה ימים בגלל שהמשמרות שונות".

כרגע הבנות ממשיכות בשירות המשותף שלהן, כשנטע משתחררת עוד שבעה חודשים ועומדת להיות מפקדת משמרת, ויערה רוצה לצאת בעקבות אחותה לקורס פיקוד או להכשרת מכונת שיקוף.

נאחל להם הצלחה בהמשך הדרך

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה