עושים טוב בשלוחות ובקבוצת יבנהבקיבוץ הדתי ממשיכים לעשות טוב והפעם: בנק זמן וקבוצת ריצה

בשנה וחצי האחרונות פועל בשלוחות מיזם "בנק הזמן", במסגרתו חברי הקיבוץ בגילים שונים מעניקים ומקבלים מגוון שירותים, שעה תמורת שעה (הסבר על המיזם באפליקציית "בנק הזמן של שלוחות" בחנות האפליקציות של גוגל).

יוצרים ספסלים וארוניות בשלוחות. צילום: אתר הקיבוץ הדתי

לאחרונה הורחב מבנה המיזם ונוספו לו פעילות יזומות עם הפנים לקהילה. בין האירועים הרבים שהתקיימו לאחר הרחבת המיזם: יוזמה של שני צעירים לקורס הטסת רחפנים לכיתות א'-ו', ערבי הסברה להפעלת מחשבים ולפתרון תקלות בטלפונים לציבור המבוגרים, וכן ערבי הרצאות בתחומי עיסוק והתמחות שונים של חברי הבנק.

השנה, במסגרת "יום המעשים הטובים", החלה לפעול סדנת עץ שבה 12 חברי שלוחות לוקחים חלק ותורמים את השעות שלהם לבנק הזמן, על מנת ליצור יחד ספסלים וארוניות לבתי ספר לחינוך מיוחד באיזור. את החומרים לסדנה מימנו קיבוץ שלוחות ומרכז הצעירים בעמק המעיינות, בפרויקט מרשים ומרגש.

ועוד באותו עניין, תנועת הקיבוץ הדתי חרתה על דגלה קידום תחום המעורבות החברתית הן במישור התנועתי והן בקהילותיה, ויצאה בקול קורא לעידוד ולתמיכה ביוזמות חברתיות קיימות ומתהוות בקיבוצים.

אחד מהקיבוצים שזכו במלגה הוא קבוצת יבנה שמפעיל בשיתוף עמותת אתגרים קבוצת ריצה המונה 40 איש - חברים ומתנדבים, ובהם 15 אנשים עם מוגבלות. בקבוצה משתתפות שתי בנות מבית שק"ל שבקבוצת יבנה, וכן נציגים מיישובי המועצה האזורית חבל יבנה, ומהערים הסמוכות יבנה, גדרה ואשדוד.

קבוצת הריצה נפגשת אחת לשבוע במשך שנים ומסייעת לכלל המשתתפים להציב לעצמם מטרות ולהגשימן. עבור חלק מהמשתתפים המטרה היא ללכת 500 מטר ולאחרים - ריצת מרתון.

מה שמאחד את כולם הוא המפגש החברתי, הערבות ההדדית והנחישות לעמוד ביעדים האישיים לקראת האירועים הספורטיביים שבהם משתתפים לאורך כל השנה. בשנת 2018 הקבוצה מיועדת להשתתף במגוון אירועי ריצה אזוריים וארציים, ולייצג את הקיבוץ ואת האזור כולו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה