כנס חגיגי לרגל 51 שנים לשחרור הר הבית.לפני 51 שנים בתום הקרב על הר הבית הכריז בקשר מוטה גור מפקד חטיבה 55 דאז: "הר הבית בידינו".

יום ירושלים חטיבה 55 בתמונה מילואימניקים

השבוע(א')  נערכו חגיגות יום ירושלים, וכמידי שנה התקיים כנס חגיגי לרגל 51 שנים לשחרור הר הבית. מפקד החטיבה, אל"ם יואב ברונר, אמר בטקס פתיחת היום: "חשיבות העיר ירושלים ב48', ב-67' ואף ב-2018 ברורה לכולם. לפני כ-51 שנים לא היה פשוט לדמיין שקציני ומפקדי החטיבה ששחררה את העיר, ישבו כאן, ילמדו ויעסקו בירושלים 2018."

"חוד החנית" (או: חטיבה 55) היא חטיבת המילואים של חטיבת הצנחנים. החטיבה הוקמה רשמית ב-1966 בעקבות התובנה כי אין לצה"ל מספיק כוחות רגליים לעת מלחמה. במלחמת ששת הימים, נטלה החטיבה חלק מרכזי בקרב על ירושלים, הדרך לעיר העתיקה נפרצה והלוחמים נכנסו דרך שער האריות.


בכנס הקצינים צפו בהצגה, שמעו הרצאות שונות מפי גורמים משפיעים על העיר וקיבלו תעודות הצטיינות לקצינים ומילואימניקים מובילים. בסיום היום נערכו טקסים גדודיים בהם השתתפו לוחמי ששת הימים שלחמו בקרב, משפחותיהם של הנופלים בקרב וקציני חטיבת המילואים הנוכחית, שממשיכים את מורשת החטיבה. הטקס של חטיבה 9264 נערך באנדרטה שהוקמה ב"שייח ג'ראח", שדה הקרב שבו לחמה החטיבה במלחמה. מפקד הגדוד הנוכחי סא"ל (מיל') אורי קלנר: "ביום השני למלחמה לוחמי הגדוד חצו את הקו העירוני וכבשו את שכונת שייח ג'ראח בדרכם לעבר הר הבית. אנו, לוחמי ומפקדי הגדוד בעבר ובהווה זוכרים כי בזכות הגיבורים לוחמי הגדוד והחטיבה שלחמו כאן, אנחנו עומדים כאן היום, כשירושלים בנויה יותר. אנחנו, כגדוד לוחם בחטיבת "חוד החנית", מוכנים, נכונים ודרוכים לכל קריאה, בדיוק כפי שאתם לוחמי העבר פעלתם- אנו נכונים להמשיך את המסורת. תודה לכם."

בסיום הטקס התכנסו כלל מפקדי הגדוד לדורותיהם באנדרטה שהוקמה לזכר האירוע ביחד עם מפקד החטיבה הנוכחי, אל"ם יואב ברונר.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה