שלמה כהן תושב עוטף עזה בן 72 זכה בתואר רב קבלןשלמה כהן בן 72, תושב הישוב דקל בעוטף עזה שהחל את דרכו בבנייה בגיל 15 וזכה השבוע בתואר רב קבלן מארגון בוני הארץ (ארגון הקבלנים הארצי).

שלמה כהן

כהן נולד  במרוקו בשנת 1946 במרקש ובשנת 1956 עלה לארץ עם משפחתו הישר למעברת רחובות. בשנת 1960 נשלח למוסד של עלית הנוער ובשנת 1963 בגיל 15, עקב נישואי אחיו הבכור, שהיה המפרנס העיקרי, החל לעבוד בבניין.

לפני שהתנדב לשרת בצוללות בצבא, הספיק לקבל מחברת סולל בונה תעודת טפסן א-א חתומה על ידי שר העבודה המנוח יגאל אלון. בשנת 1966 נשלח במשלחת רכש של צוללות חדשות לוויתן ודקר באנגליה, וערב פרוץ מלחמת ששת הימים שיבצו אותו בצוללת לוויתן והגיע עם הצוללת לארץ.

בשנות ה-70 המאוחרות הקים שני שלדים של מבני ציבור בעיר ימית ובעקבות עבודתו שם  עברה משפחתו להתגורר איתו בימית עד לפינוי בשנת 1982. לאחר הפינוי היה ממקימי הגרעין שהקים את הישוב דקל בחבל עזה ומאז ועד היום הוא מתגורר שם. כיום עיקר עבודתו מתמקדת בחבל עזה.

"התחלתי את דרכי בבניין בגיל 15 והיום לאחר שזכיתי בתואר רב קבלן ובני עובד לצידי בבנייה, אני מרגיש שסגרתי מעגל".  ציין שלמה

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה: "אני מברך את שלמה על הזכייה בתואר  וגאה בכך שהוא חבר בארגון הקבלנים את אשדוד והשפלה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה