טיפים להרגלי אכילה ואורח החיים לשנה החדשהלירון שמעוני תזונאית קלינית ומטפלת בNLP ממחוז דרום כללית על החלטות חיוביות לשנה חדשה אולי קצת שונה...

על פי המסורת, ראש השנה הוא יום מיוחד אשר מסמל עבורנו פתיחת דלת להחלטות חדשות, לשינויים ולצמיחה. וזוהי הזדמנות להחלטה לשפר את בריאותינו ובריאות משפחתנו על ידי שינוי בהרגלי האכילה ובאורח החיים. אבל... איך ניגשים לשינוי כזה? איך מתחילים אותו כדי שיהיה מתמשך (ולא זמני)? לירון שמעוני, תזונאית קלינית ומטפלת בNLP ממחוז דרום, כללית מציעה חמישה עקרונות להתחלת שינוי חיובי ויעיל:

1.       להבין את ה"למה"

הרבה פעמים אנחנו רוצים לערוך שינויים – בקריירה או בהשכלה או במצב המשפחתי או בהרגלי האכילה. חשוב שנבין מה מניע אותנו לשינוי, מה מקור המוטיבציה שלנו, או במילים אחרות – למה זה חשוב לנו?

עוד הרבה לפני שמתחילים את הפעולות הנדרשות לשינוי, כדאי לשבת ולחשוב – מדוע חשוב לי לעשות את השינוי הזה? מה הוא יאפשר לי ולסביבה שלי? מה תהא התוצאה של השינוי?

2.       לדמיין את השינוי

כדי להבין מה בדיוק הייתם רוצים שיקרה, אתם מוזמנים לשאול את עצמכם את שאלת ה"נס"

אם היה מתרחש נס בלילה, ומחר תתעוררו והרגלי האכילה שלכם היו בדיוק כפי שהייתם רוצים שיהיו,איך הייתם יודעים שהתרחש נס?

מה הייתם רואים, שומעים, מרגישים, חווים ומאמינים שהיה גורם לכם לדעת שהתרחש נס?3.       מה כן (במקום מה לא)?

אחד השינויים הנפוצים הם הימנעות מסוגי מאכלים כגון קמח לבן, סוכר, מזון מעובד וכיו"ב.

כדי להתחיל שינוי חיובי, עלינו לאמץ גישה מאוזנת וחשוב תחילה להגדיר לעצמנו אלו מאכלים אנחנו מעוניינים שיהוו חלק ניכר מהתפריט שלנו.

גישה זו גם מאפשרת לנו לראות ולהתמקד בשפע המזונות – ירקות, פירות, קטניות, דגנים מלאים וכו', במקום להתמקד בחסר. 

  1. עידוד התנסויות חדשות והדרגתיות

טעם הוא דבר נרכש ועל כן, מומלץ להתנסות שוב ושוב. אדם שרגיל כל חייו לאכול לחם מקמח לבן, ייתכן והמעבר ללחם מלא ילווה בקושי מבחינת טעמים ומרקמים. לכן חשוב להתנסות בלחמים שונים (ובאחוזי קמחים שונים) , או להתחיל עם הוספת קמח מלא למאפים ביתיים (בהתחלה חצי-חצי ומשם להתקדם).  כשמדובר בשינוי משפחתי, חשוב לא לכפות התנסויות, אלא שבני המשפחה יפעלו מתוך מקום של רצון ועל כן, חשוב לספק להם סיבה הגיונית להתנסות ולחוויה.

5. התמדה ועקביות

כל שינוי שבחרתם לאמץ לעצמכם, חשוב להתמיד בו ולהיות עקבי כדי שהשינוי יהפוך להרגל ולחלק מחייכם לתמיד. לכן, כדאי לבחור בכל פעם בשינוי קטן, ולהתחיל להטמיע אותו. זכרו שכל שינוי חיובי, אפילו הקטן ביותר, משפיע לטובה על בריאותכם. ומקבץ של שינויים קטנים, הופכים לאור גדול.

שנה טובה! 

setImageBanner('2d98b19f-8f7b-4707-b90f-766a94854321','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',525,78,false,26589);
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה