עמותת "אחת מתשע" פותחת קבוצות תמיכה לנשים המתמודדות עם סרטן השד באזור הדרוםהקבוצות נפתחות באשקלון באר טוביה ובאר שבע. ופונות לכל הנשים מהסביבה.

 מטרת קבוצות התמיכה היא ללוות נשים המתמודדות עם המחלה והשלכותיה ולספק להן כלים במסע שהן עוברות.  העמותה מזמינה את הנשים הללו, פעם בשבוע, לקחת פסק זמן ולדבר על ההתמודדות עם המחלה, ועל השלכותיה בחייהן האישיים, הזוגיים והמשפחתיים.  

הקבוצה מאפשרת לנשים חולות סרטן שד להיות בחברת נשים המתמודדות עם תחושות דומות לשלהן, ומהווה עבורן מרחב של העצמה נשית להמשך הדרך, גם לאחר שהסתיימה ההתמודדות הפיזית של הגוף עם המחלה. יחד הן יכולות לבחון את השפעות המחלה על חייהן, לשתף בהתמודדות האישית וללמוד דרכים נוספות להתמודד עם הקשיים, כל זאת באווירה נינוחה ותומכת. בקבוצה עולים לדיון נושאים הקשורים לזוגיות, מיניות, אינטימיות, פוריות, קשיים בעבודה, תקשורת עם בני המשפחה ועוד.

המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בהנחיית מנחת קבוצות מנוסה. ההשתתפות כרוכה בתשלום סמלי.

עמותת "אחת מתשע" מסייעת לנשים החולות בסרטן השד ולקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994.  העמותה מעניקה תמיכה באמצעות מתנדבות, שהחלימו מסרטן השד, לצד תמיכה רגשית על ידי אנשי מקצוע, ומסייעת במידע ובמיצוי זכויות. העמותה מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים להעלאת המודעות לגילוי מוקדם למחלה, ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום בישראל.

לפרטים נוספים ולהרשמה, ניתן לפנות לעובדת הסוציאלית של העמותה, יעל יגור, במספר  052-8749292, 03-6021717 שלוחה 226 או במייל [email protected]

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה