חומץ תפוחים

לאחרונה החומץ הוכח כמטפל בקשקשים והחלפת הקונדישינר בו מעניק לשיער רכות וברק. המלצה: דללו את החומץ בתוך מים ביחס של 1 ל-6 והשתמשו לאחר השמפו במקלחת.


מלח

אם יש לך שיער שנוטה לשמנוניות, מלח יכול לעזור לכם לספוג קצת חלק מהשומן שהקרקפת מפרישה. מומלץ לעשות את הטיפול פעם בחודש בלבד כדי לא לייבש לגמרי את השיער. ערבבי שתי כפיות מלח גס עם השמפו שלכן וצרי משחה. את התערובת עסי  לתוך הקרקפת במשך דקה. לאחר מכן שטפי את השיער עם מים וחפפי רק עם מרכך שיער.

שמן קוקוס

שמן קוקוס עוזר במיוחד לשיער יבש ופגום. ההמלצה: מרחי ככפית על שיער רטוב כדי להחזיר לשיער את הלחות שהוא זקוק לו. השמן יכול גם לשמש כמסכה לשיער, ואף לעזור לשקם שיער צבוע: שימי 2-3 כפיות על השיער ועטפי במגבת רטובה. לאחר 20 דקות אפשר להיכנס למקלחת ולחפוף רגיל את השיער.

יוגורט טבעי

יכול לשמש כקונדישנר, ועוזר להתיר קשרים עקשניים בשיער. כדי להכין קונדישנר-מסיכה בבית ערבבי חצי כוס יוגורט לבן טבעי (לא דל שומן) עם כפית חמאת שיאה או שמן קוקוס. מרחי את התערובת מחצי השיער ועד הקצוות והשאירו על השיער לכמה דקות. לאחר מכן שטפי את השיער וחפפו עם שמפו. החלבון שמצוי ביוגורט עוזר להגן על השיער, מעניק לו לחות ועוזר נגד קצוות מפוצלים.
 

בירה

מסתבר שהמשקה האלכוהולי מפוצץ בוויטמינים מקבוצת B, שעוזרים להשיג מראה זוהר ורך לשיער. כדי לעשות מסיכה מזינה ערבבו חצי כוס בירה בהירה עם ביצה אחת ושתי כפות של חומץ תפוחים. מרחו על השיער והשאירו לחצי שעה ואז שטפו את השיער במים פושרים.