איך משפרים את המצב הפיננסי של העסק? הפתרון כבר כאןפתרונות האשראי החוץ בנקאיים לעסקים הפכו בשנים האחרונות לכלי יעיל ומשמעותי מאוד ביכולת של עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים לשפר את מצבם הפיננסי. כלים אלו מוכרים כבר זמן רב לעצמאים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים אשר הפכו ברגע אחד למסורבי בנקים בגלל קשיים תזרימיים, מה שהוביל אותם לקריסה כלכלית של העסק, אולם בשנים האחרונות עסקים רבים גילו את היתרונות של האשראי החוץ בנקאי אשר מאפשר להם לגוון את מסגרות האשראי ובכך לשמור על האיתנות הפיננסית של העסק - שזהו תנאי הכרחי לצמיחת העסק.

כבר לפני כעשור הכיר הרגולטור בצורך ליצור שוק פיננסי תחרותי ומשוכלל, כזה שהבנקים הם כבר לא מונופול בו, ובחר להקים גופים פיננסים שיהוו תחרות במערכת הבנקאית.

כיום פועלות בשוק עשרות חברות פיננסיות המחזיקות ברישיון למתן אשראי ומפוקחות על ידי רשות שוק ההון.

שוחחנו עם דני מזרחי מנכ״ל אופל בלאנס, אחת החברות הוותיקות והמוכרות בתחום האשראי החוץ בנקאי, אשר האיר בפנינו את מצב שוק האשראי החוץ בנקאי לעסקים כיום ואף נתן לנו מבט אל תוך העולם הפיננסי החדש שבו לעסקים יש כלים מתקדמים ואפשרויות שלא קיימות במערכת הבנקאית וכעת זמינים ונגישים להם בקלות.

 .

התקופה האחרונה חידדה עוד יותר את הצורך בפתרונות פיננסים מתקדמים וחכמים נוכח משבר הקורונה, אשר הביא עסקים רבים שמצבם הפיננסי היה איתן למצב שבו ההכנסות קטנו משמעותית לעומת נטל ההוצאות. עסקים אשר חוו קריסה כלכלית מכירים היטב את התופעה שבה יום אחד הבנק מסרב לתת להם אשראי או הלוואה, וכן חוקים חדשים שנכנסו לתוקף בשנים האחרונות כמו חוק הגבלת השימוש במזומן וחוק דירוג האשראי, אשר לא פעם בעצמם מהווים מכשול לאפשרות של בית העסק לקבל סיוע כלכלי מהבנק.

 

התופעה הזאת מתאפשרת נוכח הדרך שבה הבנקים מחליטים על מתן הסיוע - מדד האיתנות הפיננסית של העסק. מדד זה נשען בעיקר על היכולת של בית העסק לעמוד בהתחייבויותיו מול הבנק, אולם לא לוקח בחשבון כלל את ההכנסות הצפויות של בית העסק בעתיד הקרוב ובעיקר את יכולת הייצור של העסק. זה הוא פרמטר חשוב מאוד היות ובעלי עסקים רבים מוצאים עצמם בלחץ תזרימי כבד תוך כדי שהם מחזיקים צ׳קים דחויים של לקוחותיהם, לעיתים בסכומים גבוהים מגובה ההתחייבות לבנק.

 

בדיוק בנקודה הזאת פתרון האשראי החוץ בנקאי אותו מציעות חברות כמו אופל בלאנס בא לידי ביטוי ומהווה צינור חמצן לבית העסק. האפשרות להפוך את הצ׳קים הדחויים של בית העסק למזומן מהווה כלי משמעותי בשיפור תזרים המזומנים של כל בית עסק ללא קשר למצבו הפיננסי ואף מסייעת בשמירה על איתנות פיננסית טובה מול הבנק.

 

דני מזרחי, מנכ״ל אופל בלאנס מסביר: ״אנחנו לא מסתכלים על היכולת הפיננסית של בעל העסק לצורך מתן האשראי כנגד צ׳ק דחוי. אנחנו מסתכלים על היכולת הפיננסית של נותן הצ׳ק ולכן אנחנו יודעים לתת שירות גם לעסקים אשר איתנותם הפיננסית נפגעה.

אנו מאמינים בלקוחותינו וביכולת הייצור שלהם, אני סבור שהשירות אותו אנו מעניקים לעסקים מצמצם פערים חברתיים ומאפשר לכלל העסקים לקחת חלק בשוק המקומי".

 

אופל בלאנס היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה ומחזיקים בה גופים כמו הפניקס, אלטשולר שחם ועוד.

ההבנה שתזרים מזומנים חיובי הוא תנאי הכרחי ליכולת של בית העסק לצמוח הביאה בעלי עסקים לשימוש מוגבר בשירותי אשראי חוץ בנקאים. המציאות שבה ללקוח אשר נדחה על-ידי המערכת הבנקאית ולא הצליח לקבל דרכה אשראי קיימת האפשרות לקבל מענה מידי תוך הבנה של צורכי העסק שלו ובעמלה אטרקטיבית המתאימה לאופי פעילותו, היא יתרון אדיר אשר מהווה צינור חמצן לעסקים רבים.

שוק האשראי החוץ בנקאי התפתח והשתכלל מאוד בשנים האחרונות ומהווה אלטרנטיבה משמעותית למימון בנקאי המוכר. כל עוסק או בעל חברה ימצאו כיום נקודת השקה בצורך בשרותים אלו וכל מה שלעיתים מפריד בין שימוש בכלים ישנים מוגבלים לבין כלים חדשים ומתקדמים הוא רק שינוי תודעתי.

למידע נוסף אודות פתרונות האשראי לעסקים של אופל בלאנס לחצו כאן

או חייגו 9531*

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה