הלוואות לסטודנטים בישראל לעומת ארצות הבריתקרוב ל400 אלף סטודנטים עומדים לפתוח את שנת הלימודים 21-22, חלקם נמצא במכללות, חלקם נמצא באוניברסיטאות השונות. יחד עם זאת כמות לא מבוטלת של סטודנטים הלומדים במוסדות השונים, עושים זאת בעזרת ההורים אבל בעיקר בעזרת הלוואות סטודנטים בין אם קטנות או גדולות על מנת לממן את הלימודים ואת המחייה שלהם. עכשיו נסו לדמיין כמות סטודנטים כל כך גדולה במקום כמו ארצות הברית, שם כמות הסטודנטים מגיעה לעשרות מליונים ובדיוק כמו בישראל רובם הגדול של הסטודנטים נעזר בהלוואות כאלו ואחרות. אז מה בעצם ההבדל בין הלוואה לסטודנטים בישראל לבין הלוואה לסטודנטים בארצות הברית?

freepik

הלוואות סטודנטים, מלגות ומה שביניהם

בישראל ישנם לא מעט גופים וארגונים שונים המציעים הלוואות ללא כל ריבית עבור סטודנטים רבים, גופים אלו לעיתים מציעים זאת בהתניה מסוימת כמו מוצא ההורים, אזור מגורים ולעיתים גם בשעות התנדבות.
עבור לא מעט מהסטודנטים הלוואות מהסוג הזה יכולות להיות מתאימות עבורם, כאשר מרבית הלוואות סטודנטים אלו מונגשות על ידי ארגונים כמו ''קרן השכ''ל'', משרד החינוך ועוד גופים רבים ושונים. בארצות הברית המצב די דומה כאשר שם יכולים להעזר הסטודנטים במגוון קרנות שונות המאפשרות הלוואות ללא ריבית, חלקן הגדול אינם דורשים שעות או התניות וחלקם אף שייכים לממשל כמו הקרן הפדרלית לסטודנטים אשר אמורה לדאוג לסטודנטים בכל רחבי ארצות הברית.

הלוואות במסלול סטודנטים

אם אפשר להשוות בצורה גסה את הלוואות הסטודנטים הן בהחלט מזכירות במידה מסוימת את הלוואות החוץ בנקאיות, כאשר רובן מוגבלות בין 30 עד 50 אלף שקלים ובחלקן הריביות משתנות או נעלמות ככל שהסכום עולה או יורד. אחת מהן למשל היא הלוואה לסטודנטים בבנק דיסקונט המאפשרת הלוואה של עד 20 אלף שקלים ללא ריבית וללא הצמדה עד 10 תשלומים. חשוב רק לדעת כי הלוואה שכזו יכולה להינתן רק בהצגת שובר לימודים מהאוניברסיטה או המכללה. המקרה הזה קצת מזכיר גם את המסלול של בנק הפועלים, שרק פה יכולת ה''מתיחה'' של הלוואה גמיש יותר ותוכלו לפרוס אותו על פני 72 חודשים ובהלוואה של עד 25 אלף שקלים. אך הריבית תנוע בין 2.5 עד 3.5 אחוזי פריים. בארצות הברית המצב מעט שונה, כאשר שם הלוואות ניתנות לעיתים ונקבעות על פי חיווי אשראי או לחלופין אינו דורש כלל. בחלק מהלוואות תוכלו לפרוס או לדחות עד לתקופה של 12 חודשים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה