הערים המבוקשות באזור הדרוםלאחרונה אזור הדרום עלה הרבה לכותרות בשל המצב הבטחוני, אך יש לקוות שמצב זה זמני והוא עתיד להשתנות, כי לא לעולם המצב יהיה כך. למחפשי הדירות שביניכם רק נגיד שעכשיו זהו בדיוק הזמן לחפש דירות לרכישה במחירים נמוכים בדיוק בגלל המצב הלא ברור, זהו בדיוק הזמן להכות בברזל כל עוד הוא חם.
כדאי להיות עם היד על הדופק בכל הקשור לנדל"ן בעיקר באזורים אלו, מכיוון שברגע שיעלו המחירים, אתם תהיו אסירי תודה שרכשתם כשהיו נמוכים.

Pixabay

באר-שבע

נכון שבמשך שנים כאשר דיברו על הדרום זו תמיד הייתה באר-שבע, כי אין מה לעשות באר-שבע היא בירת הדרום, אך באר-שבע אמנם זוכה לעדנה מסוימת בעקבות הגלים של הסטודנטים המגיעים אליה ללמוד באוניברסיטה ולאחרונה גם בעקבות המעבר של בסיסי ההדרכה של צה"ל לדרום, באר-שבע ממשיכה להינות מהגירה חיובית, בגלל סמיכותה היחסית לבסיס הבה"דים. כמובן שגם הסיבה הנוספת היא גובה מחירי הדיור במרכז הארץ שמבריחים אנשים רבים לחפש דירות למכירה באשקלון, אשדוד, באר-שבע, בסך הכל הערים הללו נמצאות מרחק נסיעה לא רב מידי מגוש דן, בטח ברכבת. גם שדרות הסמוכה לאשקלון מתעוררת ומקבל חמצן של רוח צעירה גם מכיוון המכללה השוכנת בקרבה, מכללת ספיר, בנוסף גם תחנת הרכבת שהתחילה לפעול בשנים האחרונות בעיר תורמת רבות להגעה של תושבים חדשים.

 

קריית-גת, שדרות, אשקלון, אשדוד

אם נדבר קצת על קריית גת שבה פועל פארק תעשייה המשכן כמה מהחברות המובילות במשק ומביא גם הוא לירידה של תושבים חדשים לדרום והיא העיר החמישית בגודלה בדרום. גם אשדוד בהחלט הפכה לאבן שואבת של תושבים בשנים האחרונות בעיקר מצרפת וזכתה לכינוי, הריביירה הצרפתית, משום כמות התושבים הרבים שהגיעו אליה. זו כמובן ההגירה המסיבית השנייה בגודלה לעיר הנמל הדרומית, הראשונה הייתה בשנות ה-90 עם גל העלייה הגדול מבריה"מ, רבים מהעולים שוכנו בשיכונים בעיר דבר שהגדיל את כמות התושבים בעיר וכיום היא העיר הראשונה בגודלה בדרום, אפילו יותר גדולה  מבאר שבע. באשדוד ישנו נמל פעיל מאד וגם נמל קדום מימי המקרא, בנוסף יש בה גם מבנים מהתקופה הביזנטית. גם לאשקלון יש מקום של כבוד בערים המבוקשות, לאחרונה עלתה בקשה להפוך אותה לרמת עדיפות לאומית א', דבר שייתן לה תמריצים והטבות מצד הממשלה. אשקלון עיר יפייפייה שבשנים האחרונות זוכה לעדנה מסוימת, מוקמים בה הרבה בתי מגורים. בנוסף ישנה את המרינה המרהיבה ביופייה והנמל השוקק המושכים הרבה מבקרים מידי יום. והגן הלאומי של אשקלון שגם הוא אבן שואבת למבקרים.

כמו כן ישנו את פסטיבל דרום אדום המושך לא מעט מבקרים מידי חורף, שבאים לחזות במרבדי הכלניות האדומות הפזורים בשדות הנגב הצפוני. לסיום נביא לכם עוד פנינה מתחדשת בשנים האחרונות, מצפה רמון, שחברות שונות מעתיקות את משרדיהן ומקימות שלוחות במצפה רמון על מנת לתרום לפיתוח שלה.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה