.

מה עושה עורך דין רשלנות רפואית בפועל?

כאשר אתם מחליטים להגיש תביעת רשלנות רפואית עליכם לפנות, לפני הכול, לעורך דין לענייני רשלנות רפואית. הוא יזמין אתכם למשרדו ויבקש לשמוע כמה שיותר פרטים על המקרה שלכם. מה קרה? איך? מתי? והאם אתם יכולים להוכיח את הכול בעזרת מסמכים רפואיים שונים? אחרי שתיתנו לעוה"ד שלכם לענייני רשלנות רפואית את כל הפרטים, הוא יידע לעזור לכם להחליט מה נכון לעשות. לא תמיד תהיה עילה לתביעה ולא תמיד יהיה לכם סיכוי לקבל פיצוי כלשהו. מצד שני, יש גם הרבה מקרים שבהם זה בהחלט אפשרי, אז למה לוותר? בהמשך תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית יהיה לבנות עבורכם את תיק התביעה ואפילו לתדרך אתכם לכל אורך הדרך מבחינת מה כדאי לכם לעשות וממה עדיף להימנע.

 

איך לבחור את עוה"ד שלכם?

בין אם אתם מחפשים היום עורך דין רשלנות רפואית כי אתם רוצים לתבוע באופן אישי את הרופא שטיפל בכם ובין אם אתם רוצים להגיש תביעות ביטוח, יש לשים לב לאיזה איש מקצוע אתם פונים. הרעיון הוא לבחור עורך דין שאתם באמת יכולים לבטוח בו ולסמוך עליו ולכן יש לברר לגביו כמה שיותר פרטים. לדוגמא:

 

  • האם הוא מאוד מנוסה בתחום?
  • האם יש מי שיוכל להמליץ לכם עליו?
  • האם הוא זמין?
  • האם הוא יענה לשאלות שלכם גם מחוץ לשעות עבודתו?
  • האם הוא ניצח בלא מעט תיקים דומים?

 

בנוסף, מאוד מומלץ לפגוש את עורך הדין ולנסות להתרשם ממנו. האם הוא באמת עושה עליכם רושם של אדם אמין ורציני? האם אתם מרגישים שיש לכם על מי לסמוך כשאתם יושבים מולו ומספרים לו כל מה שקרה לכם? אל תתפשר על עורך דין ביינוני ותראו שבסופו של דבר תצאו מנצחים.