ראוטר - המכשיר שסביבו מתרכזת כל התקשורת בבית ובארגוןכל בית וכל ארגון צריכים תקשורת. בבית זה אינטרנט טלפון וטלוויזיה. בארגונים זה מרכזייה שמעבירה הרבה מאוד מידע בין האגפים השונים של הארגון, למשל בין המשרדים למחלקת הייצור במפעל. סוג הראוטר שתרכשו צריך להתאים למה שאתם רוצים שהראוטר יעשה. ככל שאתם צריכים יותר מכשירים מחוברים, יותר מרחק בין מכשירים ויותר מידע שזורם דרך המכשירים, אתם צריכים ראוטר יותר חזק ומשוכלל, דבר שכמובן יתבטא במחיר. מאוד חשוב שהראוטר הראשון שתבחרו יהיה הראוטר המתאים לכם. ראוטר לא טוב יעשה לכם הרבה מאוד בעיות תקשורת, דבר שיכול להביא לתסכול כאשר מדובר בבית פרטי, והפסדים כספיים כאשר מדובר בארגון.

ראוטר

כמה טיפים שיעזרו לכם בהחלטה על הראוטר הנכון

  • מיקום הראוטר מאוד חשוב. אם אתם רוצים לשים את הראוטר באמצע הבית, תוכלו לקחת ראוטר שיתאים בדיוק למכשירים שאתם צריכים שיתאים לכם. אם אתם שמים את הראוטר במקום פינתי בבית, הרחק מהמכשירים שהוא צריך לתמוך בהם, תצטרכו לרכוש ראוטר יותר חזק שיוכל לתמוך בכל המכשירים בבית ללא בעיות.
  • ראוטר חדש ואיכותי הוא מרכיב חשוב מאוד באיכות הגלישה בבית שלכם. רצוי שיהיה לכם ראוטר חדש שלא יהיו בו תקלות והוא יספק לכם אינטרנט רציף ללא תקלות לאורך זמן רב. מומלץ מאוד לא למהר לעזוב חברה בגלל בעיות קליטה, גם הראוטרים הטובים ביותר צריכים להתחלף מדי פעם. פשוט מתקשרים לחברה וקובעים מתי יגיע טכנאי להחליף לכם את הראוטר. זה פשוט, נוח ומבטיח שלא יהיו לכם בעיות בגלישה.
  • ממ"ד זה מקום בעייתי לשים בו ראוטר. הקירות העבים מקשים על גלי ה-wi fi לנוע ברחבי הבית, דבר שיכול לגרום לכם להרבה שיבושים. עדיף לא לשים את המכשיר בממ"ד.

לעתים צריך יותר מראוטר אחד

אם יש לכם בית גדול או שאתם ארגון ויש לכם מספר מחשבים וכלי תקשורת אחרים, יכול להיות שתצטרכו מספר מכשירי ראוטר. במצב זה כדאי לשאול את החברות המספקות אינטרנט כמה עולה החזקה של כל ראוטר והאם לחברות יש מבצעים מפתים שיהפכו אתכם ללקוחות מרוצים שיקבלו מהחברות שירות להרבה זמן.

תתייעצו עם איש מקצוע

כאשר אתם באים להתקין את רשת התקשורת בבית או בארגון שלכם, רצוי שתתייעצו עם איש המקצוע איפה הכי כדאי לשים את הראוטר. לרוב, מה שאיש המקצוע יגיד זה המקום הטוב. אם הטכנאי רואה שהמיקום שאתם רוצים לשים את המכשיר פחות אידיאלי, מומלץ לשאול את הטכנאי אם כדאי להחליף את המכשיר לפני שההתקנה מתחילה לעבוד ואז מתחילות הבעיות. מומלץ לשאול את הטכנאי כיצד כדאי לתחזק את הראוטר. למשל אסור לסתום לו את פתחי האוורור מחשש שהוא יתחמם יתר על המידה וייהרס. תבקשו מהטכנאי שיראה לכם איך מנתקים ומחברים בחזרה את הראוטר והאם יש דגשים מיוחדים על המכשיר הספציפי שרכשתם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה