שלום חתוכה וחברת שינטרקו (Shintraco) – על גידולי שעורה ושימושיהבעידן בו משבר האקלים משפיע על כולנו ורבים עוברים לתזונה בריאה יותר, מסתמנת מגמה של יותר ויותר חוות גידול אורגניות ושל אנשים המגדלים מיני דגנים וירקות על גגות ביתם או בחלקות פרטיות. שלום חתוכה מנכ"ל ומייסד חברת שינטרקו (Shintraco) מסביר על היתרונות המיוחדים של השעורה, המהווה חלק מהטרנד.

pixabay

חברת שינטרקו Shintraco מבין חברות המזון המובילות, מתמחה ביבוא ושיווק מוצרים כגון חיטה, שעורה, סוכר, תירס ודגנים נוספים. חברת שינטרקו, בהובלת המנכ"ל והמייסד שלום חתוכה, מסבירה על גידולי שעורה ועל יתרונותיה.

שעורה היא צמח עשבוני חד שנתי או רב שנתי כשהתפרחת היא שיבולת והפרי הוא גרגר. השעורה מהווה, יחד עם החיטה, מקור ראשוני לפחמימות. אך בהשוואה לחיטה ערכם הכלכלי של גרגרי השעורה נמוך בהרבה. יחד עם זאת השעורה משמשת גם כחומר גלם לייצור בירה.

שעורה נפוצה בכל רחבי הגלובוס מהקוטב הצפוני ועד לאזורים טרופיים. השעורה נחשבת לגידול המזון החמישי בחשיבותו בעולם וישנם כ־30 מינים של שעורה, שישה מהם גדלים בר בישראל.

השעורה נִמְנֵית עם שבעת המינים שהתברכה בהם הארץ, ומוזכרת פעמים רבות במקורות היהודיים. גרגרי השעורה נחשבים כבעלי גודל יחסית קבוע, ועל כן הם שימשו לציון מידות, שיעורים ומשקלות בהלכה.

בישראל השעורה מוכרת בעיקר כגריסים וכגריסי פנינה (מקולף) והיא נמצאת גם בלחם שעורים או מגודלת בעיקר למספוא. בנוסף, משמשת השעורה לייצור לתת למשקאות חריפים כמו בירה.

חברת שינטרקו, בהובלת שלום חתוכה, המתמחה בייבוא דגנים ומיני מזון, מציינת כי יצרני השעורה המובילים בעולם הם רוסיה, קנדה, אוקראינה, טורקיה וספרד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה