אתרי חדשות ותפקידםהמהפכה הדיגיטלית שאנחנו נמצאים בעיצומה שינתה תחומים רבים בחיינו, וגם עולם העיתונות עבר, ועובר, טלטלה של ממש. בפרט ישנה מגמה מובהקת של מעבר מעיתונים מודפסים לאתרי אינטרנט שמדווחים לנו מה קורה סביבנו. למעשה, כיום חלק גדול מאוד מהאוכלוסייה צורך מידע בעיקר דרך אתרי חדשות, ואם בתחילת ימי האינטרנט העיתונים הגדולים עוד ניסו להילחם באתרים, כיום הם מציעים בעצמם גרסאות מקוונות של העיתון המודפס, וגם מבחינת האופי ניתן לראות השפעות משמעותיות של אתרי חדשות על העיתונים המסורתיים.

אתרי חדשות ותפקידם

מה שמעניין באמת

אתרי חדשות מקבלים פידבקים מידיים מציבור הקוראים – מידע מפורט אודות כמה הקלקות היו לכל ידיעה, במשך כמה זמן נשארו הקוראים בממוצע בכל עמוד, מהו מספר הטוקבקים ועוד פרמטרים שמאפשרים לאתר החדשות להבין מה באמת מעניין את הקוראים שלו. באופן טבעי אתר חדשות מספק דיווחים במגוון רחב מאוד של נושאים, ובהם בין השאר פוליטיקה, ספורט, תרבות, רכילות, בריאות, קולינריה, חיי לילה, רכב ועוד – וגם הבחירה אילו נושאים למקם בלוקיישן בולט יותר וכמה להקדיש לכל תחום נקבעת על סמך מאפייני הגלישה באתר.

התעדכנות מתמדת

יתרון משמעותי במיוחד של אתרי החדשות על פני העיתונות המודפסת, וגם על פני תוכניות האקטואליה בטלוויזיה, הוא האפשרות לעדכן באופן מידי על כל התרחשות רלוונטית. היכולות הטכנולוגיות שהשתכללו פלאים בעשור האחרון, מאפשרות לצרף לכל דיווח תמונות איכותיות מאוד כמו גם קטעי וידיאו, ובהתאם אחד התפקידים החשובים של אתרי החדשות הוא להבטיח שכל מי שרוצה בכך יוכל תמיד להיות מעודכן לחלוטין.

להביא לידי ביטוי מגוון רחב של דעות

תפקיד חשוב נוסף של אתרי חדשות הוא להביא לידי ביטוי מגוון רחב מאוד של דעות. בניגוד לעיתון מודפס, שהמקום בו מצומצם ועל כן גם מנעד הדעות שהוא מסוגל לספק מוגבל, ובניגוד לתוכניות טלוויזיה אשר מוגבלות בזמן כמו גם משיקולי רייטינג, באתרי חדשות רבים ישנו מדור דעות או בלוג שמאפשר לאנשים רבים להביע את העמדות שלהם בתחומים השונים – ובכך תורמים אתרים אלה לשיח הציבורי.

המלצות יקרות ערך

בנוסף לחדשות מספקים בדרך כלל האתרים הנ"ל גם המלצות יקרות ערך על סרטים חדשים, מסעדות שכדאי לבקר בהן, ספרים שאי אפשר להפסיק לקרוא בהם, מופעים, הצגות לילדים, טיולים בחיק הטבע, הרצאות שעשויות להיות מעשירות מאוד, ועוד. כל אלה מסייעים לקוראים למצות את הזמן הפנוי שלהם בדרך הטובה ביותר.

חיבור לקהילה

אתרי חדשות רבים מבוססים על חיבור רב עוצמה לקהילה. הקהילה יכולה להיות קבוצה של בני אדם שמחוברת סביב תחום עניין משותף – למשל מגזין חדשות אופנועים שמיועד מטבעו לחובבי הכלים הדו-גלגליים, ועוד אופציה רווחת היא קהילה על בסיס גאוגרפי. כך למשל חדשות נתניה נשען על חיבור לתושבי בירת השרון ומאפשר להם להכיר טוב יותר את העיר ולדעת בדיוק מה קורה בה בכל תחום.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה