מדוע הסכמי ממון זה משהו שכדאי גם לכם לשקול?מי מאיתנו לא רוצה לסיים את חייו עם האדם שאיתו הוא בחר לחיות איתם? הרי כולנו מתחתנים עם תקווה גדולה בלב לאהבה בלתי פוסקת ומקווים שאחרי הרגע הזה שאנחנו עומדים מתחת לחופה – נוכל ליהנות זה מזו לאורך כל החיים. עם זאת, לא תמיד זה ולמעשה בישראל אחד מכל שלושה זוגות נשואים בסופו של דבר בוחר להתגרש. לכן הסכמים שונים בנושא ממון הפכו להיות עניין שבשגרה ובהחלט כדאי גם לכם לחשוב על כך. הסכמי ממון יכולים לשנות לטובה את המצב במידה וכן תחליטו להיפרד, שכן למעשה ההסכם הזה מאגד בתוכו את כל מה שיכול להיות חשוב ובעייתי בעת פרידה.

הסכמי ממון

כולנו שמענו על זוגות שנפרדו אחרי אינספור דיונים בבתי משפט, מה שגזל להם זמן, אנרגיה ולא מעט כסף. לכן, אם אתם יכולים להבטיח שלכם זה לא יקרה, על ידי הסכם מעמיק וחתום בענייני הממון, מדוע שלא תעשו זאת?

מה בדרך כלל כוללים הסכמי ממון?

אם אתם תוהים איזה סעיפים ניתן לראות בכל אותם הסכמי ממון, כדאי שתדעו שלא מדובר רק על כספים. למעשה היום ההסכמים הללו כוללים כל מה שיכול להיות רלוונטי בעת פרידה, כמו לדוגמא:

  • איך מחלקים את הממון שאיתו כל אחד הגיע טרם הנישואין?
  • איך מחלקים את הממון ואת הרכוש שנצטבר לאורך השנים?
  • איך מחלקים את המשמורת על הילדים?
  • מה עושים בענייני החינוך של הילדים?
  • איך מתמודדים עם כל סוגיה משותפת אחרת?

כל זוג יוכל לבחור להכניס היום אינספור סעיפים להסכם הממון שלו ולכן בהחלט אפשר להתאים את ההסכם לגישה האישית שלכם. יש משמעות לחתימה על הסכם כזה דווקא כאשר אתם רגועים וכשנדמה לכם שהכול טוב ויפה, כי אז ישנה התחשבות מלאה ברצונות של שני הצדדים. אומנם זה נכון שאיש לא ירצה להגיע למצב שבו הוא צריך להשתמש אל ההסכם הזה ולחזור אליו, כי זה אומר שנפרדים, אך טוב שהסכם כזה קיים ויכול להקל על התהליך.

אל מי פונים לחתימה על הסכם כזה?

בין אם אתם רוצים לחתום היום על הסכמי ממון ובין אם אתם רוצים לנסח הסכם גירושין, כדאי יהיה לבדוק אצל מי אתם עושים זאת. לא כל איש מקצוע יוכל לעזור לכם ולא כל עורך דין עוסק בתחום הזה מזה שנים. כמובן שעליכם לחפש עורך דין לענייני הסכם גירושין וממון ויפה שעה אחת קודם, כי למה שתעשו הכול בלחץ של הרגע האחרון לפני החתונה? בחרו לכם עורך דין שמגיע עם כל הניסיון שצריך ובדקו שהלקוחות האחרים שלו באמת ממליצים עליו בחום ויצאו מרוצים משירותיו. אתם תראו שבבאו העת, אם באמת תגיע למעמד הזה, הסכם מהסוג הזה יקל עליכם מאוד ולכן לא כדאי לוותר עליו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה