שיווק תוצרת חקלאית באינטרנט עם חנות וירטואליתכולם יודעים שלאכול בחוץ זה תענוג יקר במיוחד בישראל. אם במדינות רבות מדובר במנהג נפוץ ולא אירוע מיוחד במדינתנו כמעט תמיד זה יהיה מפגש חברתי או ארוחה עסקית במסעדה. בעבר מחירי הירקות והפירות בישראל היו נמוכים ונגישים כך שלהכין ארוחות איכותיות לבד בבית היה אמנם דורש זמן והשקעה אך המחיר היה משתלם במיוחד. לכל הפחות מאז ימי המחאה החברתית לכולם ברור כי יוקר המחייה בישראל הוא מהגבוהים בעולם וכך גם מחירי התוצרת החקלאית האמירו - הרבה עקב פער התיווך שגובות רשתות השיווק.

Pixabay

על מנת לגשר על הפער הזה הקימו חקלאים רבים חנות אינטרנטית קלה לשימוש לשיווק תוצרתם באופן ישיר. אמנם גם לרשתות השיווק יש כיום אתרי אינטרנט בהם ניתן להזמין ישירות את סל הקניות לבית, אולם לחנויות הישירות (מהחקלאי לצרכן) יש כמה יתרונות שלא תמצאו בחנויות של הרשתות הגדולות.

 

קשר ישיר - האם באמת אתם יודעים מהיכן מגיעות העגבניות שאתם רוכשים למדף בסופר? מה אתם יודעים על תנאי הגידול של החסה שאתם רוכשים ברשתות השיווק או על אמצעי ההדברה בכרם בו גדלו הענבים שאתם קונים? בניגוד לסופר הגדול בו יעדיפו פעמים רבות להסתיר או לטשטש את המידע הזה, באתרי שיווק של תוצרת חקלאית ישמח המגדל לספר ולהרחיב על תנאי הגידול וחומרי ההדברה בהם נעשה שימוש. כמו כן תוכלו לדעת מתי נקטפה הסחורה, האם היא נשמרת בקירור, באילו אמצעים ולכמה זמן. לא מדובר רק בגחמות אלא במידע חשוב לגבי האוכל שאתם וילדיכם אוכלים.

 

יחס אישי - לא משנה כמה פעמים תרכשו בסופר במתחם הקניות בפאתי העיר לעולם לא תזהו את הקופאית התורנית, לא תכירו את אחראי המשמרת וודאי לא את מנהל הסניף. היו בטוחים שכבר לאחר הקנייה השנייה בחנות הווירטואלית החקלאי ישמח להכיר אתכם , לשתף אתכם במידע כמו מתי צפוי היבול האיכותי ואולי שמא כדאי להמתין עם האבטיח לרכישה הבאה.

 

סולידריות - אחרי שנים ארוכות ואינספור כתבות כיצד רשתות השיווק מנצלות את חוסר הברירה של הצרכנים, ולעיתים דווקא במקומות מרוחקים בהן הן נהנות ממונופול (סופר יחיד בכל השכונה) הן היו מעלות מחירים.עוד התפרסמו בתקשורת מספר פעמים כיצד לאחר פרסום הכתבות המסורתיות על היכן נמצא את סל הקניות המשתלם לחג זה או אחר העלו הרשתות המחירים. הגיע הזמן להשיב מלחמה בצרכנות נבונה. אם תבחרו לרכוש ישירות מהחקלאי תרמתם בעקיפין גם להורדת מחירים כללית, ובטח גם לרווחת משפחתו של החקלאי במקום לבעלי המניות של תאגיד רשת השיווק.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה