ראש הממשלה: מבקשים מכולם לחבוש מסיכות במרחב הציבורי - כל משפחה תקבל מענק מיוחדמהערב צריך לחבוש מסיכה בכל יציאה מהבית, כך מבקש ראש הממשלה הערב בהצהרה לתקשורת ממעון ראש הממשלה. בנוסף מציין ראש הממשלה כי יוענק מענק מיוחד למשפחות, 500 שקל לכל ילד עד הילד הרביעי, ובנוסף המענק לעצמאים יהיה החל מגיל 20

ראש הממשלה בנימין נתניהו

על רקע הגידול המשמעותי בקצב הנדבקים בנגיף הקורונה, ראש הממשלה עדכן על פעולות נוספות שננקטות על מנת לעצור את ההתפשטות. כך לדוגמא, בעיר בני ברק, שם קצב הנדבקים מכפיל עצמו מיום ליום, הורה ראש ההממשלה על סגר כמעט מלא. 

בשורה נוספת שמגיעה מראש הממשלה הוא מענק מיוחד לכל משפחה עם ילדים, 500 שקל עבור כל ילד עד הילד הרביעי. לדברי ראש הממשלה, הכסף ייכנס ישירות לחשבון הבנק ללא צורך במילוי טפסים (כנראה כחלק מקצבת הילדים). מענק דומה יינתן לקשישים.

בנוסף, מהערב על כל אזרחי ישראל להסתובב במרחב הציבורי עם מסכות פה ואף. לעת עתה עדיין אין מספיק מסכות לכולם, ולכן ימליץ המשרד בשלב הראשון למי שאין בידיו מסכות זמינות לאלתר כיסוי לאף והפה באמצעות בד כלשהו, כמו צעיף. בהמשך ייערך המשק לייצור המוני של מסכות, ואז המדינה צפויה לחלק מסכות לכולם. עוד נקבע כי ניתן יהיה לעשות במסכות כאלה שימוש חוזר, על אף שהן חד פעמיות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה