17 חולים מאומתים ו140 בבידוד בקיבוץ כפר עזההבוקר מועצה האזורית שער הנגב מודיעה לתושבים שבקיבוץ כפר עזה אובחנו חולי קורונה מאומתים וכ 140 תושבים נמצאים בבידוד.השירותים החברתיים בקיבוץ הופסקו ומאות תושבים ביקשו להיבדק במהירות.

depositephoto

ורדה גולדשטיין דוברת כפר עזה וחברת הקיבוץ נמצאת אף היא בבידוד ואמרה כי "לפי מה שאנחנו משערים, ההדבקה התחילה בגן ומשם נדבקו הורים וסבים. בקיבוץ נכנסו לנוהל חירום". גולדשטיין הוסיפה כי "נסגרו כל השירותים הקהילתיים, נסגרה הבריכה, ומערכות החינוך. גם המרכולית וחדר האוכל נסגרו ועברו למתכונת של שירות משלוחים עד הבית או איסוף בכניסה למתחמים".

עשרות מתושבי כפר עזה ישלחו לבדיקות קורונה בימים הקרובים וישנו חשש שעוד מספר רב של תושבים נדבק. חבר הקיבוץ סיפר הבוקר כי "הכול סגור בקיבוץ, נראה כמו סגר, כל הפעליות החניכות. הכול קרה פה מהר, ותושבים מבקשים לעשות בדיקות באפן מיידי, יש הרבה לחץ במערכת".

הודעת המועצה לתושבים" תושבים יקרים בוקר טוב, הבוקר התבשרנו כי בקיבוץ כפר עזה אובחנו נכון להיום 17 חולים בקורונה, חלקם ילדים וחלקם מבוגרים. רובם ככולם חשים בטוב ושוהים בביתם. בקיבוץ ישנם כ-140 מבודדים.

זהו מצב מורכב ולא פשוט אך הנהגת הקיבוץ יחד עם התושבים, מגוייסים כולם למשימה המורכבת - לקטוע את שרשרת ההדבקה, ולהקל על החולים והמבודדים. המועצה מסייעת להנהלת הקיבוץ בכל שתצטרך. מקרה זה מצטרף לעליה כללית ויחסית של חולי הקורונה בכלל ישובי שער הנגב.

זה ממחיש לנו כמה חשוב לנקוט משנה זהירות ולשמור על כללי ההיגיינה, במיוחד בקהילה קטנה. זוהי חובתנו להתנהל באחריות וסולידריות. אנא הקפידו לשמור על ריחוק חברתי, עטיית מסכה, רמת הגיינה גבוהה והשמעו להנחיות משרד הבריאות. נאחל לחברינו בכפר עזה החלמה מהירה."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה