גמלאים ניצולי שואה מהדרום יוצאים לסיור עם קק"ל בעקבות ההתיישבות בנגבמאות ניצולי שואה מהדרום סיירו ביום חמישי האחרון באתרי קק"ל השונים בין יישובי הדרום הסיור התקיים בסיוע תרומת ידידי קק"ל באוסטרליה בשיתוף עם ה "קרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל" וקרן " עמך"

קרן קימת לישראל הזמינה מאות ניצולי שואה מהדרום לסיור להכרת מפעלי קק"ל בארץ. הסיור, בסיוע ידידי קק"ל באוסטרליה ובשיתוף עם ה "קרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל" וקרן " עמך", עבר במשתלת קק"ל בגילת, מאגרי המים של הדרום, נחלים ויערות ששוקמו על ידי קק"ל ומצפורים שונים. מטרת הסיור הייתה להציג לגמלאים את עבודות הכשרות הקרקע שקיימה קק"ל למען ההתיישבות בדרום ולמען התיירות האזורית.

הוועדה הדירקטוריונית לניצולי שואה ומיזמים חברתיים בקק"ל, בראשותו של משה דבוש, ומזכירת הוועדה, אושרת נורי, סיירו פגשו ושוחחו במשך היום עם הניצולים בניהולה של רינת קדושי, מנהלת קשרי ציבור בקק"ל דרום. הניצולים ביקשו והפצירו בוועדה לניצולי שואה להמשיך וליזום סיורים אלו אשר עוזרים ומסייעים להם בשגרה היום יומית ובכך הם מרגישים חלק מהעשייה ומטיילים בנופי ומפעליה של קק"ל בארץ ישראל.

 סיור ניצולי שואה בנחל גרר צילום יעקב שקולניק

משה דבוש, ראש הוועדה הדירקטוריונית של קק"ל לניצולי שואה ולמיזמים חברתיים, סיפר: "אני שמח ומתרגש להיות אתכם ביום הנהדר הזה. קרן קימת לישראל רואה לעצמה זכות גדולה לארגן ימים מהסוג הזה ואני שמח שהצלחנו לעשות את זה השנה ליותר מאלף ניצולי שואה – בצפון, במרכז ובדרום. אנחנו לא מסתפקים רק בפעילות הזו, אלא עוזרים גם בפעולות רווחה נוספות, כמו ניידות לטיפולי שיניים, סיוע ברכישת משקפיים, סלי שי בחגים ופעילויות נוספות.  תודה שבאתם לאירוע הזה ואני מקווה לראות אתכם גם באירועים הבאים".

 

מלכה ליברמן, בשם ניצולי השואה, הודתה על הפעילות וסיפרה: "נולדתי בשנת 1926 בטרנסילבניה. עברתי את אושוויץ ואת המחנות ואחרי כל זה, שבאתי בשנת 1947 באנייה לארץ ישראל, הבריטים עצרו אותנו ושלחו אותנו לקפריסין. זה מחמם את הלב שעכשיו זוכרים אותנו ועושים לנו יום כיף. אני רוצה להודות לכל מי שבזכותו זה קורה – לוועדה של קק"ל שדואגת לניצולי השואה ולתורמים מאוסטרליה. בשם כולנו, אני מאחלת שיהיו לנו עוד ימים כאלה".

 

עמי אוליאל, מנהל קק"ל מרחב דרום, סיפר על העבודה של קק"ל בדרום למען האוכלוסייה והודה לתורמים שאפשרו את הפעילויות השונות: "ידידי קק"ל באוסטרליה הם התורמים הגדולים ביותר של קק"ל לפיתוח מרחב הדרום. בתרומות שלהם קק"ל מפתחת את הדרום. אנו בונים מאגרי מים, תורמים למיגון יישובי עוטף עזה, מפתחים את החקלאות, סוללים דרכים, בונים חניונים ושבילי אופניים ועוד דברים רבים. האוסטרלים תורמים לא רק לאקולוגיה, אלא גם לפרויקטים חברתיים, ובזכותם מתקיים גם האירוע של היום. כולי תודה לוועדה הדירקטוריונית של קק"ל לניצולי השואה, על עבודתה הברוכה".

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה