הצרפתים משתלטים על הסינמטקיםמנהלי התוכנית של הסינמטקים הצרפתים טולוז, ניס, גרנובל ופפניון "ישתלטו" על התוכניה של הסינמטקים בישראל ויציגו לאורך השבוע תוכנית קולנוע מיוחדת שאצרו עם דגש על היצירה הקולנועית לאורך השנים

ארבעת הסינמטקים הישראליים - ירושלים, חולון, תל אביב וחיפה וארבעת הסינמטקים הצרפתיים טולוז, ניס, גרנובל ופפניון יקיימו  חילופי תוכניות קולנוע מיוחדים שנבנו לקהלים המקומיים בישראל ובצרפת.

במהלך השבוע הקרוב (9-16.10) יארחו הסינמטקים בישראל את מנהלי התוכנית של הסינמטקים הצרפתים ש"ישתלטו" על התוכניה לשבוע ויציגו תוכנית קולנוע מיוחדת שאצרו עם דגש על היצירה הקולנועית לאורך השנים,בעיקר מהאזורים בדרום צרפת שם הםפועלים. הם ילוו את ההקרנות בהקדמה לפני הסרטים ויספרו על פעילות הסינמטק ממנו באו ועל הסרטים עצמם שנבחרו. חלק מהסרטים יוצגו לראשונה בישראל בגרסה דיגיטלית לאחר רסטורציות שנעשו בסינמטק טולוז.

מתוך הסרט "האישה המתועבת". יח"צ

מטרת התוכנית, מלבד העמקת ההיכרות של הקהל הצרפתי והישראלי עם יצירות הקולנוע משתי המדינות, היא שימת דגש על הפעילות הענפה והייחודית של הסינמטקים. מוסדות קולנועיים אלו לא נפוצים ברחבי העולם כפי שהם מוכרים בישראל ובצרפת ומהווים, כל אחד בחלקו ובאזורו, כלי מניע ותומך ליצירה קולנועית מקומית ולתרבות צריכת הקולנוע האיכותי.

בין הסרטים שיוקרנו במהלך השבוע הקרוב תוכלו למצוא את הסרט האילם האישה המתועבת (בריטניה 1929) בבימויו של פול צינר, שמספר על איש המגדלור ג'ון, אשר מציל את לואיז הזונה מעימות עם מקסים המהמר.  הסרט האילם אפרופו ניס (צרפת 1930) בבימויו של ז'אן ויגו שמציג מבט סרקסטי על יום בחייה של עיירת הנופש ניס. 

מתוך הסרט "

ל'אטלנט  (צרפת1934) בבימויו של ז'אן ויגו שהפך לאחת מיצירות המופת הגדולות של הקולנוע. מים סוערים (צרפת1939-1941) בבימויו של ז'אן גרמילון, יצירה חד פעמית, רומנטית ואפילו עם בימוי מוקפד. הדרמה הקומית בכפר של קיקרו (צרפת 1989) בבימויו של ז'אק דאווילה שהפכה במרוצת השנים לקלאסיקה קולנועית. שלושת סרטי השוליה של הבמאי ז'אק ריווט המציג תחבולות קולנועיות מקוריות. בנוסף, תוצג תוכנית אנימציה מהפסטיבלים ובתי הספר המוערכים בצרפת המציגים שלל טכניקות מגוונות ומעניינות.

מתוך הסרט "21 לילות עם פאטי". יח"צ

במסגרת התוכנית ישתתפו גם צמד האחים הבמאים ארנו לאריו, ז’אן־מארילאריו שיגיעו להצגת שניים מסרטיהם אהבה היא הרצח המושלם (צרפת 2013) ו- 21 לילות עם פאטי (צרפת 2015).  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה