הכירו את יחידת הרחפנים שתסייע באיתור אירועים בטחוניים ביישובי הדרום

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

כחלק מההתמודדות עם אירועי הביטחון והחירום הפוקדים את יישובי הדרום, קיבלה השבוע המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן חדש ומאובזר מ"הקרן לידידות", על מנת לסייע בפעילות מבצעית כגון איתור מוקדי שריפות זיהוי טילים וחדירת מחבלים מרצועת עזה

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן לידידות" של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל. הרחפן, מסוג "מטריס 210", מצויד בשלוש מצלמות מיוחדות, מסוגל לטוס עד גובה 500 מטרים ולמרחק של שמונה ק"מ.

גדעון שרעבי קב"ט המועצה: הרחפן יסייע לנו בפעילות יום ולילה באיתור שריפות, בזיהוי נפילות טילים ובאיתור חדירות מרצועת עזה". יעל אקשטיין, נשיאת "הקרן לידידות": "הרחפנים הללו מצילים חיים ויוצרים מהפיכה של ממש בהגנה האזרחית".

צילום יאיר הרוש

כחלק מההתמודדות עם אירועי הביטחון והחירום, קיבלה השבוע המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן חדש ומאובזר מ"הקרן לידידות". במפגש שהתקיים בחדר הישיבות במועצה, השתתפו בין היתר קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי, סגן ראש המועצה גיל תימור, נציגת הקרן לידידות- רכזת מרחב אשקלון והסביבה- פסיה טגניה וסא"ל (במיל') ספואן מריח- מנהל תחום החירום והביטחון בקרן לידידות ומדריך הרחפנים שוקי אמזלג. במסגרת יחידת הרחפנים, יוכשר צוות מעובדי המועצה ושני רבש"צים מיישובי עוטף עזה שיתפעלו את הרחפן בעת הצורך.

מעת לעת, נדרשים התושבים במועצה למצבי חירום כמו ירי טילים מרצועת עזה או התמודדות עם שריפות, שנגרמות מטרור עפיפוני הנפץ והתבערה שמשוגרים מרצועת עזה. "שחקן החיזוק" החדש, הרחפן הראשון במחלקת הביטחון של חוף אשקלון, יסייע בפעילות המבצעית ובמתן מענה לאתגרים השונים.

גדעון שרעבי ספואן מריח -פסיה טגניה

גדעון שרעבי, קב"ט המועצה: "מדובר בתרומה חשובה של רחפן משוכלל, כולל הכשרה ורישוי בעלות כוללת של 140 אלף שקלים. הרחפן הוא עוצמתי עם הרבה יכולות, כולל מצלמה טרמית (זיהוי על פי חום) ומצלמת זום.

השימוש ברחפן נועד לעתות חירום וביטחון, כמו איתור חדירה מרצועת עזה או חדירה לישובים. הרחפן ישמש גם לסיוע איתור מוקדם של שריפות, היקפן ודרכי הגישה לשטח גם ביום וגם בלילה. הרחפן יוכל לסייע גם באיתור נפילות ומידת הנזק וללא ספק מדובר בכלי עבודה חשוב למחלקת הביטחון. חשוב לציין שהפעילות תתקיים בתיאום מלא עם כוחות הצבא".

סגן ראש המועצה ואחראי על תחום העוטף, גיל תימור: "אנחנו רוצים להודות ל'קרן לידידות' על התרומה וחיזוק החוסן הביטחוני וגם האזרחי בעזרת הרחפן ומקווה שיהיו עוד דברים נוספים. להערכתי עד חודש הרחפן יהיה מבצעי".

הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, מייסד "הקרן לידידות", היה אמור להשתתף באירוע ההשקה של הרחפן במועצה, אך למרבה הצער נפטר לאחרונה בטרם עת.

יעל אקשטיין, בתו, שנבחרה להוביל כנשיאת "הקרן לידידות", אמרה: "הקרן לידידות, בהובלתו של אבי, הובילה במשך שנים מאמץ לחיזוק ביטחונם של אזרחי ישראל בשעת חירום. אנחנו ממשיכים על פי אותו החזון. זהו הרחפן החמישי שתרמנו בשנה האחרונה כאשר הניסיון ביישובים אחרים הראה כי הרחפנים הללו מצילים חיים ויוצרים מהפיכה של ממש בהגנה האזרחית על היישובים. פעילותנו מתאפשרת בזכות תמיכתם של מיליוני נוצרים ברחבי העולם שמלבד תפילתם לשלומנו ותמיכתם הפוליטית בישראל, גם תורמים ממיטב כספם לחיזוק ביטחוננו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה