חדש במועצה אזורית חוף אשקלון - מרחב פתוח לטיפול בבעיות קשב וריכוז

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

המרכז הפתוח מהווה מודל חדש להוראת תלמידים עם קשיי קשב וריכוז המרכז נחנך הבוקר בבי"ס 'מורשה' במועצה האזורית חוף אשקלון.

במועצה אזורית חוף אשקלון באגף החינוך, פיתחו גישה חדשה ושוברת סטיגמות עבור תלמידי החינוך המיוחד- 'המרחב הפתוח'. במרחב זה חלל גדול, ללא קירות, ללא כיתות או שולחנות ובו יש פינות עניין על פי תחומים- מטבח, חדר עבודה, יצירה, חדר שלווה, ערכת קשב ועוד. כל תלמיד בוחר לעצמו את סדר היום שלו על פי תכנית שבועית מותאמת בעזרת מחנכת הכיתה. 


מה שמיוחד במרכז החדש שהתלמידים היו שותפים לחשיבה, לתכנון ואף לבניית החלל החדשני שכולל פינות ישיבה ועיסוק בחלל פתוח ומזמין. 

 על היוזמה אחראית רחל אוחנה,מנהלת אגף החינוך של המועצה וסיפרה:  "המקום מדמה בית, מאפשר ללומדים לחוות למידה בתוך הקשר לחיים הממשיים ובאופן חברתי ובכך מאפשרת לילדים להתנסות במגוון תפקודים חברתיים בלמידה- לעזור ולהיעזר, להעלות רעיון, לקדם דיון, להביא מקור השראה, או להפיק תוצר ממשי לרווחת הקבוצה. ניתן להביא כתבה משודרת, לצפות יחד ב׳סלון׳ ולקיים דיון,  להכין ארוחת חג ולהתנסות בחלוקת מטלות ומיומנויות מגוונות וכן הלאה."

עיצוב החלל החינוכי נעשה על ידי המעצבת עדי לוסטיג ומכוון לרכוש את המיומנויות התפקודיות תוך אוירה מחבקת וצבירת חוויות של הצלחה. כלל תלמידי ביה"ס עתידים גם הם לבקר במרכז הפתוח לפחות שעתיים בשבוע וליהנות מהמודל החדשני שצפוי להתרחב ולהיבנות בבתי ספר נוספים.

" אנו גאים להוביל יוזמות חינוכיות ולהוות מודל בפיתוח מענים ייחודיים וגישה חדשנית עבור תלמידנו", אמר ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון.

 

 

מצ"ב תמונות. צילום: דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה