שבוע אורח חיים בריא נערך בימים אלו בבית הספר האזורי 'שקמה' בחוף אשקלון, פרי יוזמה של הרכזות החברתיות וצוות החינוך הגופני.  תלמידי המגמה לחינוך גופני מפעילים מדי בוקר פעילות 'קפיצה על חבל' לתלמידים ומוריהם, הורים השתלבו במערך הלימודים ומעבירים הרצאות בנושאים כמו: פעילות גופנית בגיל ההתבגרות, תזונה נכונה, גיל ההתבגרות ורווחה נפשית, בריאות הפה, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד... גם בהפסקות נערכות תחרויות ספורטיביות בין מורים לתלמידים בכדורגל, כדורשת וכדורעף.

במהלך השבוע תלמידי כיתה י' עברו הכשרה של קורס מד"א, שיעורי המחנך ושיעורים במקצועות נוספים הוקדשו לנושא ובמהלך השבוע חוו התלמידים למידה ייחודית בתזונה נכונה, ספורט יפה לבריאות, קיימות וסביבה.


בהמשך השבוע צפוי אירוע השיא, 'מרוץ הבנים'.  מרוץ לזכר הבנים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה. ביום זה, תלמידים, מורים והורים, משתתפים במקצים השונים. משפחות הנופלים משתתפות ומעניקות בטקס הסיום את המדליות למנצחים.

 

מנהלת ביה"ס שקמה, אופירה גל: "אורח חיים בריא תואם את הרוח הערכית של ביה"ס כחלק מהתרבות שאנו מנחילים ומחנכים לאורה את תלמידנו. אנו מאמינים שזה יקרין גם על הרווחה הלימודית והאישית של התלמידים, כנאמר: "נפש בריאה בגוף בריא".

 צילום: ביה"ס שקמה. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו