נסיון גניבת התוצרת החקלאית הגדול ביותר בדרום בישוב שקף -24 טון ענבים וכ- 5 טון עגבניותלוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים בגזרת הדרום, סיכלו הערב את מה שנראה כניסיון גניבת התוצרת הגדול ביותר בשנים האחרונות בדרום, ניסיון גניבה של עשרות טונות של תוצרת חקלאית מחממות היישוב שקף שבמועצה האזורית לכיש

67 פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים נתפסו על פי החשד בשעות האחרונות, בגניבת טונות של ענבים ועגבניות מחממות היישוב שקף במועצה האזורית לכיש.
חוקרי מג"ב מעריכים בשלב הזה כי נקטפו בין 20-24 טון ענבים ובין 5-7 טון עגבניות אותם ניסו לגנוב.
במקום זוהו  הפלסטינים, מהכפר בית עווא שעסקו ככל הנראה בשעות האחרונות בגניבת התוצרת. כוחות מג"ב רבים הוקפצו למקום, והופתעו לגלות מבצע לגניבת ענק של כ- 40 פלסטינים קטינים ועוד כ- 27 פלסטינים בוגרים, אשר קטפו את התוצרת החקלאית, והעבירו אותה בארגזים ובדליים חזרה למספר כלי רכב, שהמתינו בשטחי יו"ש, ומשם על פי החשד נסעו למכור את התוצרת בשוק המקומי שבכפר הפלסטיני בית עווא, השוכן בסמוך לשקף, מצידו השני של הגדר. 
דוברות משטרה
בנוסף לכמות הענקית של התוצרת שנקטפה, ביצעו החשודים נזקים גדולים לחממות ולרכוש החקלאי שהיה במקום מתוך כוונה על פי החשד להשחית ולהסב נזק רב. 
לוחמי מג"ב עצרו לחקירה כ- 27 חשודים בגירים מהכפר בית עווא וכי הקטינים הוחזרו לכפר ושוחררו במקום, בנוסף הוחרמו 4 רכבים ששימשו על פי החשד את הגנבים. 
דוברות משטרה
חוקרי מג"ב שהגיעו למקום עסוקים כעת באיסוף ממצאים, ראיות, עדויות ובגיבוש תמונת מצב מלאה לגבי הנזקים שנגרמו במקום ולגבי כמות התוצרת שנקטפה ונמצאה במקום. עוד נבדק מהיכן וכיצד הצליחו הפלסטינים לחצות את גדר הביטחון בגזרת התפר. 
דוברות משטרה
דוברות משטרה
דוברות משטרה
במשמר הגבול משבחים את התגובה המהירה של הכוחות שהביאה לסיכול הגניבה, למציאה ככל הנראה של מרבית התוצרת שנקטפה ולמעצר החשודים.
מדובר במבצע של ממש במסגרתו עסקו עשרות פלסטינים במה שנראה כאחת הגניבות הגדולות שהתרחשו בשנים האחרונות בגזרת הדרום ושכאמור סוכלה על ידי הכוחות.
במג"ב כבר החלה חקירת האירוע במטרה לגבש תשתית ראייתית כנגד העבריינים ולהעמידם לדין.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה