הקורס יתקיים בדצמבר מטעם פיקוד העורף, אגף הביטחון . ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "סיוע ראשוני הוא קריטי עד להגעת הכוחות לשטח". המועצה האזורית חוף אשקלון מקיימת לאורך השנה, עם פיקוד העורף וכוחות הביטחון וההצלה, תרגיל מוכנות למצבי חירום.

העובדים באגפים השונים, החל ממרכז חוסן, אגף הרווחה, החינוך ועד מח' ההנדסה, מתורגלים בנהלים לצורך תפקוד יעיל בשגרה ובחירום.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר השבוע כי יש להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי, הן בהיבט הביטחוני והן בהתמודדות עם אסונות טבע, כמו רעידת אדמה חס וחלילה. "הנחת המוצא הראשונית שלנו אומרת כי כאשר חס וחלילה מתרחש אירוע המוני בקנה מידה ארצי, לא יהיו מספיק כוחות צבא או אחרים שיתנו מענה מיידי בזירות האירוע", אמר פרג'ון.

מאחר ויש חשיבות להקמת כוח אזרחי מתנדב שיפעל בחירום, המועצה קיימה לראשונה, לפני שלוש שנים, קורס סע"ר (סיוע ראשוני) במטרה להכשיר כוח אזרחי בהתנדבות שיהיה הכוח החלוץ ויתן סיוע ראשוני לאזרחים באתרי הרס עם לכודים.

בחודש דצמבר 2017 ייפתח קורס סע"ר נוסף, אשר יתפרש על פני שלושה ימים וגם הפעם מחלקת ההדרכה של פיקוד העורף אחראית להעברת כל התכנים. בתום הקורס, תוענק למשתתפים תעודה מפיקוד העורף. מנהל אגף הביטחון במועצה האזורית חוף אשקלון, גדעון שרעבי, אמר כי סיוע ראשוני של מתנדבים בשטח יכול להציל חיים רבים ולפעול עצמאית במקום להמתין עד להגעת הכוחות לשטח.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, סיכם ואמר: "מעת לעת אני פוגש את אותם הבוגרים מקורס קודם ומהם אני למד על מגוון הכלים שקיבלו בקורס, המאפשר להם להיות הכוח האזרחי החלוץ לעזור ולסייע. מעל במה זו, אני פונה לתושבים לקחת אחריות, להירתם ולהצטרף לקבוצה איכותית של אזרחים שמוכנים לתרום".

הקורס יתקיים בבת הדר (25-27 בדצמבר 2017). לרישום: 08-6775525, 08-6775598

ייי

  בצילום- גדעון שרעבי, קב"ט המועצה. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו