במועצה האזורית חוף אשקלון, באמצעות אגף החינוך, מציינים השבוע את שבוע הזהירות בדרכים (זה"ב). לצד ההשכלה שרוכשים הילדים במוסדות החינוך, יש חשיבות רבה להסביר להם מהן הסכנות בכביש וכיצד יש להפחית את הסחת הדעת כשנוהגים.

 מ.א חוף אשקלון

ילדי גן "חרוב" במושב משען קיימו פעילות זה"ב יחד עם השוטר הקהילתי, רס"מ שלומי מגוז ורס"ר יוני שיחי. בעזרת אביזרים, המחישו כיצד נראה כביש, מעבר חציה, תמרורים ותכנים. הילדים יצאו מרוצים. המטרות הן להעביר את חשיבות חציית כביש במעבר חצייה ולשים לב לשדה ראייה וחגורות בטיחות וכיצד לא להפריע להורים בזמן נהיגה.

 

בבית הספר "שקמה" ביד מרדכי הפכו את הלמידה לחוויה והתנסות אישית. השבוע קיימו, למשל, יום שיא לשכבה י"א עם מספר תחנות. במתקן סימולטור הרכב המתהפך-  התלמידים ישבו ברכב סוזוקי אמתי, חגרו חגורות וקיבלו מושג מה קורה כשהאוטו מתהפך 360 מעלות.

בתחנה אחרת התנסו התלמידים בסימולציה של הגה ודוושת גז וברקס, הממחיש להם עד כמה רחוק מרחק העצירה בפועל מרגע שאנחנו לוחצים על דוושת הבלם.

תחנה נוספת הדגימה במשקפת תלת-מימד מה קורה כשלא שמים לב לכביש במצבים שונים (שכרות, התעסקות בטלפון ועוד).

 מ.א חוף אשקלון

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר השבוע:

"יש גיל זהב, אבל לזה"ב-זהירות בדרכים- אין גיל. חובה עלינו כל העת להעביר את המסר לחציה ונהיגה נכונה, מגיל צעיר ועד מבוגר. שמירה על כללי נסיעה וחציה בטוחה-יכולה להציל חיים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו