מדי שנה חבריו ובני משפחתו מקיימים את מרוץ הלפיד לזכרו, במרוץ משתתפים חבריו ליחידה, אנשי גוש קטיף, מכינות קדם צבאיות, בני המשפחה  ותושבי המועצה האזורית חוף אשקלון. 

יוחנן הילברג ז"ל , בן בריינה ושמריהו שמואל. נולד ב-19.9.1974 בקיבוץ עלומים שבנגב.
יוחנן היה בן לזוג הורים, שעלו מארצות-הברית שנתיים לפני היוולדו, מטרתם היתה להקים משפחה בארץ ולחנך את ילדיהם על ערכי היהדות והציונות. כשהיה יוחנן בן שנה עברה המשפחה לקרית ארבע וארבע שנים לאחר-מכן התיישבה במושב נצר חזני, שבדרום רצועת עזה. 

באוגוסט 1993 התגייס יוחנן לצה"ל. יוחנן הצליח לעבור את המסלול המפרך של הכשרתו ללוחם השייטת, בזכות כוח רצונו העז. במהלך כל חודשי ההכשרה נחשב יוחנן לחניך מצטיין על-ידי מפקדיו וחבריו, בשל המשמעת והשקט הפנימיים שלו, חייכנותו וטוב ליבו. כאשר החל יוחנן להדריך, דמות המפקד שהתווה היתה דמות להערצה בעיני חניכיו, בזכות סבלנותו ורגישותו.

ב- 5.9.1997 נפל רס"ל יוחנן בקרב בלבנון כאשר הוא ועוד אחד-עשר לוחמי שייטת נפגעו ממטען צד בדרכם לפעילות מבצעית.יוחנן היה כמעט בן עשרים-ושלוש בנופלו.  יוחנן נטמן בבית-העלמין בגוש קטיף.  משפחתו וחבריו של יוחנן הוציאו לזכרו ספר ובו דברי קרוביו וחבריו. כמו-כן בגוש קטיף נוצרה מסורת של מירוץ לפיד מדי חג חנוכה על שם יוחנן.

בעקבות "ההתנתקות"בני משפחתו נאלצו להביא את  יוחנן בשנית לקבורה,בחלקה הצבאית בבית העלמין בניצן  בתאריך 30.8.2005 לאחר שנעקר מחולות גוש קטיף. 

המרוץ שהחל לפני 20  שנה על חולות הים בגוש קטיף יצא השנה  ביום חמישי יח' אייר, 14/5/17 בשעה 16:00. נקודת מפגש תתקיים באמפי ניצן. 

לפרטים והרשמה למירוץ בחינם- 
מרים בובליל- 054-667193


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו