האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון אישר את הקמתה של מכינה קדם צבאית חדשה למנהיגות על שם סגן הדר גולדין ז"ל בקיבוץ סופה שבעוטף עזה. היא תקרא מכינת הדר.

במכינה ישולבו חניכות וחניכים, דתיים וחילונים, נוער בסיכון ועולים חדשים.

לא משאירים חיילים מאחור. שמחה גולדין עם החניכים, צילום: משרד הביטחון

משרד הביטחון מכיר ב-56 מכינות קדם צבאיות הפזורות ברחבי הארץ, בהן לומדים אלפי חניכים המובילים בנתוני הגיוס לשירות משמעותי, קרבי ובתפקידי פיקוד וקצונה בצה  "ל.

שמחה גולדין, אביו של הדר, אמר היום (חמישי) לאחר פרסום ההכרה במכינה כי "מכינת הדר היא ביטוי למחויבות המוחלטת של המדינה לכך שלא משאירים חיילים מאחור, ולכך שהמדינה מחויבת להביא את החיילים שלה, חיים או מתים, משדה הקרב".

מבצע צוק איתן והמצב הביטחוני בעוטף עזה, העמידו את אנשי קיבוץ סופה בפני אתגרים קשים במיוחד. החברים ניצבו בפני בעיה של גידול באוכלוסיית הקיבוץ, ופנו לעמותה כדי להקים במקום מכינה קדם צבאית שתביא לצמיחה מחדש.

בתחילת הדרך נוצר חיבור עם משפחת גולדין, שבנה, סגן הדר, נחטף ונהרג בסמוך לקיבוץ במהלך המבצע ברצועת עזה. לכן החליט משרד הביטחון לקרוא למכינה על שמו, ולאמץ את המוטו של הדר "בעוז ובענווה". 

"אני שמחה לראות שמפעל המכינות הולך ומתעצם מדי שנה, ואנחנו גאים להוביל את הפעילות החשובה הזאת.

"חשוב לציין שבני הנוער המצוינים והערכיים במכינות יוצאים לתפקידי לוחמה, פיקוד וקצונה פי שניים מכלל המתגייסים", סיכמה חביבה סלומון, הממונה על שנת השירות, הנח"ל והמכינות הקדם צבאיות באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו